В якому форматі краще знімати AVCHD або MP4?

Сучасна індустрія цифрового відеозапису постійно розвивається: з'являються нові камери, програми для монтажу, а найголовніше, всілякі формати для запису, зберігання та стиснення відео. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3, MPEG-4, ASF, AVI, FLV, MKV, AVCHD - це тільки мала частина всіляких варіантів того, як можна записувати, стискати, а потім і зберігати відео. Новачкові часом буває непросто з цим всім розібратися самостійно. Тому далі ви зможете відповісти на один з найпопулярніших питань, що виникають у людей, які вперше в руки беруть камеру і вирішують, що їх покликання - знімати. Так ось, в якому форматі краще знімати AVCHD або MP4?

AVCHD

AVCHD - абревіатура з англійської мови від Advanced Video Codec High Definition, що в перекладі означає просунутий відеоролик з високою роздільною здатністю. Це формат запису відеороликів, створений на основі кодека MPEG-4. Використовується для того, щоб створювати відеопродукти високої якості. З'явився такий формат для запису цифрових відеоматеріалів порівняно недавно, в 2006 році. Це був спільний проект японських корпорацій Panasonic і Sony.

MP4

MPEG-4 Part 14, він же MP4, він же ISO / IEC 14496-14: 2003 всього-лише стандартний формат медіаконтейнера, який використовується для зберігання відеозаписів. Грунтується на все тому ж MPEG-4. Потрібен, перш за все, для того, щоб стискати і зберігати відео-та аудіо матеріали.

Що спільного між ними

Перш, ніж робити які-небудь висновки, давайте розберемося, сто спільного між цими варіантами записи цифрового зображення і чи такі вже вони сильно відрізняються.

Взагалі, досить складно порівнювати настільки різні речі, якими є ці два найменування. Якщо - всього лише формат для записування відеороликів в хорошій якості, то MPEG-4 Part 14 - річ більш глобальна, так як це світовий стандарт для зберігання всього того, що було записано на цифрову камеру, в стислому, а отже, не займає багато місця в пам'яті, вигляді. Тому, єдине, що об'єднує ці дві речі - те, що MPEG-4 і AVCHD мають безпосереднє відношення до роботи з цифровими відео-та аудіо матеріалами.

Чим вони відрізняються

Коли записуєш відео на HD камеру, є два варіанти збереження. Власне в первозданному AVCHD форматі або ж в стислому MP4 медіаконтейнера. В чому буде відмінність?

  1. AVCHD досить важкий формат, при цьому на багатьох мобільних пристроях він може не працювати. Тому якщо знадобитися відтворити цей формат на телефоні, то, швидше за все, необхідно буде виконати дію з конвертування в інший формат.
  2. Дуже важливий момент - технічна сторона в відтворенні відео в форматі AVCHD. Навіть, якщо ваш пристрій підтримує даний формат, зовсім не факт, що проблем з його відтворенням у вас не виникне, тому що для того, щоб переглядати відео AVCHD, необхідні досить високі технічні параметри та можливості пристрою.
  3. Незважаючи на всі труднощі в роботі і зберіганні AVCHD, не можна не відзначити те, що запис буде набагато якісніше, ніж, якщо використовувати MP4. Так як вибір режимів запису для MP4: 1080 720. У той час як в AVCHD можна вибирати між такими варіантами: Ph2080, HA1080, HG1080, HE1080.
  4. MPEG-4 Part 14 виграє у вазі одержуваного відеоряду. Однакове по тривалості відео в такому форматі буде важити значно менше, що дозволяє записувати більше відеороликів з одного боку, а з іншого дає можливість викладати ці відеоролики в мережу або пересилати їх в месенджерах.
  5. MPEG-4 Part 14 все-таки контейнер, а значить, в ньому зберігається одночасно і відеоряд і звукова доріжка, в той час як AVCHD - кодак, і, якщо кодак зберігається окремо від контейнера, то можна заплутатися при редагуванні і випадково "втратити" доріжку, яка містить звук.

Що краще вибрати

Питання, що ж вибрати в такому випадку варто неймовірно гостро. Кодак або медіаконтейнера? В такому випадку необхідно думати, перш за все, про те, які стоять цілі. І в залежності від того, для чого призначається відео, вже вирішувати, як його зберігати в медіаконтейнера MPEG-4 Part 14 або Кодаку AVCHD.

Якщо ви активний користувач мережі і вам важливо постійно викладати нові відеоролики в інтернет, скидати їх по електронній пошті родичам або ж ділитися ними в соціальних мережах з друзями, то, звичайно, як не можна до речі буде MP4. Особливо, якщо вам важлива можливість подальшого завантаження відеоролика.

Вибрати MP4 доведеться ще в тому випадку, якщо ваші електронні пристрої застаріли або ж не виділяються своїми технічними характеристиками. Просто тому, що відтворювати відео в AVCHD ви не зможете.

Кодак же AVCHD підійде вам в тому випадку, якщо для вас принципове значення має якість відео FullHD. Наприклад, найкраще зупинитися на такому форматі запису, якщо ваші безпосередні професійні обов'язки пов'язані з відеомонтажем, а можливості користуватися дорогим технічним обладнанням немає. Це важливий момент, тому що AVCHD спочатку призначався як формат, який будуть використовувати для зняття бюджетних, але при цьому якісних відео.

Незважаючи на те, що переглянути таке відео не завжди легко, на даний момент існує безліч додатків і програм, як для мобільних телефонів, так і для персональних комп'ютерів, які дозволять вирішити цю проблему. При цьому варто відзначити, що велика частина відеоредакторів в даний час може без проблем працювати з Advanced Video Codec High Definition.

Так що, вибирати, що ж краще тільки вам. При цьому варто враховувати ваші потреби і цілі, а головне технічні можливості.