У чому різниця між монетами СПМД і ММД

Уважно придивившись до позначень на монетах, можна побачити абревіатури СПМД і ММД. Але що ж означають ці символи і в чому полягають їх відмінності? Розберемо це питання докладніше.

Зміст статті

  • визначення
  • порівняння
  • висновки

визначення

монети СПМД - монети, вироблені Санкт-Петербурзьким монетним двором.

монети ММД - монети, викарбувані на Московському монетному дворі.

до змісту ↑

порівняння

Санкт-Петербурзький монетний двір вважається одним з найбільш великих монетних дворів світу, що займаються карбуванням як звичайних, так і пам'ятних і ювілейних виробів з дорогоцінних металів. Служить також місцем виготовлення відзнак, медалей, орденів та інших виробів зі сплавів кольорових металів за державним замовленням. Заснований на території Петропавлівської фортеці в 1724 році. Входить до числа найвідоміших і найстаріших Санкт-Петербурзьких підприємств. Основна відмінність монет Санкт-Петербурзького монетного двору - це абревіатура СПМД, на сучасних російських монетах розташована під правою лапкою птиці. У різний час вони мали і інші буквені позначення: СП, СПМ, СПБ, СМ, ЛМД, Л.

зліва - ММД; праворуч - СПМД

Московський монетний двір також відноситься до числа провідних виробників монет, різних відзнак і медалей. Здійснює карбування монет на замовлення іноземних держав, працює з приватними замовниками. Випускає інвестиційні, пам'ятні та дорогоцінні монети, що стають об'єктом колекціонування для нумізматів. Часом заснування Московського монетного двору офіційно вважається 1942 рік. Разом з Санкт-Петербурзьким монетним двором він служить членом об'єднання, іменованого "Держзнаком". На монетах Московського монетного двору під правою лапою орла варто абревіатура ММД або ж просто буква М. На копійчаних ж монетах абревіатури того чи іншого монетного двору розміщені під копитом коня.

Часом зустрічаються монети, які не мають будь-якого літерного позначення. Вони вважаються бракованими і оцінюються в кілька разів більше своєї номінальної вартості. До числа таких монет відносяться, наприклад, п'ятикопієчні монети 2002 і 2003 років випуску.

до змісту ↑

висновки

  1. Монети СПМД - монети, вироблені Санкт-Петербурзьким монетним двором.
  2. Монети ММД - монети, викарбувані на Московському монетному дворі.
  3. Старі монети Санкт-Петербурзького монетного двору можуть також позначатися символами СП, СПМ, СПБ, СМ, ЛМД, Л. Вироби Московського монетного двору мають тільки два позначення: М або ММД.
  4. Монети Московського монетного двору можуть випускатися за індивідуальним замовленням, тоді як вироби Санкт-Петербурзького монетного двору виробляються виключно за державним замовленням.