У чому різниця між металодетектором і металошукачем

У деяких випадках просто необхідно пристрій для пошуку металевих предметів. Під час масових заходів співробітники поліції шукають холодну зброю. Шукачі різних скарбів, монет і предметів старовини теж з радістю використовують металошукач для скорочення часу пошуку. Прилади дуже допомагають на сміттєпереробних заводах для сортування відходів. Металошукач має і багато інших способів застосування.

Ми говоримо про металошукачі, але тоді що ж таке металодетектор? Назва "металошукач" говорить сама за себе - це прилад, за допомогою якого шукають металеві предмети. Значення слова "металодетектор" з першого погляду не настільки прозоро. Якщо пошукати в інтернеті, то ми побачимо, що металодетектором частіше називають ручний пристрій, за допомогою якого обшукують в аеропортах, або ж рами, через які потрібно проходити (доглядові). Однак ми не помилимося, якщо у всіх випадках будемо використовувати термін "металошукач".

Ручний доглядових металодетектор

Принцип роботи металошукача

Усередині пристрою генеруються електромагнітні хвилі, які передаються в навколишнє середовище. Якщо металевий предмет знаходиться в радіусі дії хвиль, в ньому утворюються вихрові струми. Вони випромінюють власні електромагнітні хвилі, які реєструються датчиком приладу. Залежно від його можливостей на дисплеї відображається інформація про знайдений предмет, або ж видається звуковий сигнал.

металошукач

Металошукачі діляться на дві основні групи: які виявляють великі предмети на великій глибині і виявляють невеликі предмети на маленьких глибинах.

За принципом роботи металошукачі бувають: "прийом-передача", індукційні, імпульсні, вимірювачі частоти і вимірювачі зміни добротності коливального контуру.

Ціна приладу залежить від методу випромінювання радіохвилі і методів поглинання сигналів і їх обробки. Дорогі моделі здатні з деякою часткою ймовірності визначити глибину залягання металу і мінімізувати перешкоди від шару землі.

Реклама

види металошукачів

За зовнішнім виглядом металошукачі поділяються на стаціонарні та ручні. Стаціонарні встановлюються на певному місці, їх можна зустріти в аеропорту, на стадіонах і в місцях масового скупчення людей.

Залежно від завдань, з якими справляється прилад, металошукачі поділяються на:

  • глибинні. Призначені для пошуку великих предметів на глибині від 0,5 до 3 м. Крім металевих предметів прилад реагує на зміну пластів землі і може знаходити залишки старих будівель.
  • грунтові. Використовуються для пошуку цінних речей на глибині від 20 до 100 см. Чи здатні вказувати метал, з якого найімовірніше виконана знахідка. Їх вартість пропорційна можливостям металошукача, чим більше він зможе сказати про предмет до його відкопування, тим дорожче коштує. Ціни доходять до декількох тисяч доларів.
  • військові. Мають мінімум налаштувань. Їх основне завдання знаходити міни. Глибина виявлення як у ґрунтових металошукачів.
  • доглядові. Компактний прилад для виявлення металевих предметів у людини. Використовується службами безпеки. Інший варіант - арка, через яку проходить людина.