У чому різниця між словами знову і знову?

Більшість людей звикли вживати ці слова в абсолютно однаковому контексті, як би не помічаючи їх очевидної різниці. Незважаючи на те, що ці слова - синоніми, відмінності все ж є. Однак це може привести до виникнення непорозумінь з боку співрозмовника, образити його. Щоб не допустити такої ситуації, розберемося в подібності та відмінності цих слів.

Слово "знову"

 • Наріччя "знову" позначає дію, яке повторюється вже не перший раз. Приклад: "Коля, ти знову пропустив шкільні курси для підготовки до іспитів?". В даному реченні зрозуміло, що до цієї розмови Коля пропустив як мінімум одні курси.
 • Ознаки дії, його кінцевий результат з кожним разом залишаються тими ж, тобто не змінюються. Приклад: "Діма знову всю ніч просидів перед монітором комп'ютера, граючи в свої комп'ютерні ігри". З цього прикладу ми можемо зрозуміти, що до моменту розмови Діма не менше одного разу також всю ніч грав в комп'ютерні ігри, значить, результат залишається таким же, яким він був до цього.
 • Дане слово співрозмовники використовують лише тільки в тому випадку, якщо хочуть підкреслити своє негативне ставлення до дії, про який йде розмова. Наприклад: "Він знову витратив подаровані йому на День Народження гроші на непотрібні дрібнички". Людина, що говорить дану фразу, хоче донести співрозмовнику те, що він зробив неправильно, і краще б він витратив гроші на що-небудь варте.
 • Синоніми слова "знову": ще раз, за ​​новою, в який раз, знову, з чистого аркуша, спочатку, знову, заново, вдруге, в черговий раз. "Діма в черговий раз отримав двійку з математики". "Він вже вкотре повертається додому без грошей!".
 • "Знову" ми вживаємо в більш розмовної, побутової мови. Наприклад: "По телевізору знову показують мультфільми!".

Слово "знову"

 • Наріччя "знову" позначає дію, яке повторюєcz не єдиний раз. Наприклад: "Вона знову почала вчитися грати на фортепіано". Дана пропозиція свідчить про те, що колись в минулому вона вже починала вчитися грати на фортепіано, але по якихось обставин закинула цю справу.
 • Вживаючи дане слово, людина хоче донести до свого співрозмовника те, що є надія на будь-якій іншій результат дії, про який йде мова в розмові. Тобто, кінцевий результат дії, можливо, буде істотно відрізнятися від результату минулих дій, які не вдалися. Наприклад: "Марія Миколаївна вирішила знову пояснити своїм учням нову тему з минулого уроку. Зміст даного прикладу полягає в тому, що Марія Миколаївна на тому уроці вже пояснювала цю тему своїм учням. Можливо, хлопцям складно далася ця тема, і вчитель вирішив" знову " її пояснити.
 • Наріччя "знову" позначає найбільш позитивне, позитивне ставлення співрозмовника до дії, про який ведеться розмова. Наприклад: "Марина знову вирішила спробувати себе в ролі співачки". Людина, що говорить дану фразу, повністю підтримує Марину в її починаннях і сподівається на позитивний результат її занять з вокалу.
 • Синоніми до слова "знову": ще раз, перш за все, з нуля, за новою, в черговий раз, вкотре, з чистого аркуша, знову, заново, вдруге. Наприклад: "Вона вирішила почати вчити фізику з нуля". "Вона прийняла рішення почати свою танцювальну кар'єру з чистого аркуша". "Вона знову взялася за написання своєї наукової праці".
 • Найчастіше наріччя "знову" зустрічається в творах художньої літератури, воно рідко зустрічається в побутовому мовленні людини. Наприклад: "Утіхнула безодня (морська), і знову шумить, і піною знову сповнена". Жуковський.

Подібності слів "знову" і "знову"

 • Вони знаходять своє вираження однакової частиною мови - наріччям.
 • Вони відносяться до дієслова.
 • Дієслово, до якого відносяться ці прислівники, позначає дію, яке в минулому повторювалося як мінімум один раз.
 • За допомогою даних говірок людина може показати своєму співрозмовнику власне ставлення до дії, про який він говорить.
 • Дані прислівники мають абсолютно однакові синоніми.

Відмінності слів "знову" і "знову"

 1. Кінцевий результат дії. Речення зі словом "знову" свідчить про те, що в міру повторення цієї дії в минулому його кінцевий результат завжди був однаковим. Співрозмовник не надіється, що в цей раз результат буде іншим. Інша ситуація зі словом "знову". Його вживають, коли хочуть показати, що в цей раз результат, можливо, зміниться. Це лише думка співрозмовника. Не факт, що результат буде іншим.
 2. Ставлення до дії, про який ведеться розмова. Промовляючи речення зі словом "знову" говорить бажає підкреслити те, що негативно, без будь-якої надії на позитивний результат, відноситься до дії. Розглянемо дві пропозиції і прокоментуємо їх: "Петя знову вчиться грати на гітарі". "Петя знову вчиться грати на гітарі". У першому реченні автор натякає на те, що у Петі не особливо виходить грати на гітарі і навряд чи коли-небудь вийде. У другому реченні автор, навпаки, вірить в талант Петі і сподівається на його успіхи.
 3. "Знову" ми вимовляємо (не завжди) в найбільш офіційній обстановці. Воно більше схоже на літературне. "Знову" - слово, яке найбільш підходить для повсякденного спілкування. Таким чином, незважаючи на те, що слова "знову" і "знову" здаються абсолютно синонімічні, різниця в них все ж є.