У чому різниця між dvi і hdmi

Якщо вам доводилося відвідувати той чи інший магазин техніки в цілях придбання певної продукції, то тоді, зі слів тутешніх консультантів, ви має бути знаєте, що інтерфейс HDMIпредпочтітельнее DVI. З одного боку, такий стан справ є цілком виправданим, оскільки про HDMI стало відомо відносно недавно, ну а ось про DVI, ми знаємо вже на протязі декількох останніх років. Деяким з вас може здатися, що якщо вже вищезгаданий (новий) формат, з'явився відносно недавно, то він може вважатися досконаліше свого попередника. Але, погодьтеся адже, навряд чи в такому випадку, DVI-виходами до сих пір користувалися б в переважній більшості сучасної техніки.

Поняття DVI і HDMI

Під словами HDMI, мають на увазі новаторський, цифровий мультимедійний сервіс, а також стандарт роз'єму, який призначається, головним чином для передачі відеоданих. Останні, повинні мати у своєму розпорядженні високим дозволом.

DVI - це такий цифровий відеоінтерфейс, а також стандарт роз'єму, який повинен бути використаний для передачі відеоданих на пристрої відображення.

Різниця між DVI і HDMI

Якусь різницю обох цих понять, можна помітити вже в їх визначеннях. Так, якщо за допомогою використання HDMI, ви зможете передавати не тільки відео, але також і аудіосигнали, то DVI може бути використано виключно для відео. Незважаючи на те, що не передбачено ніяких відмінностей в плані використовуваного в них переданого сигналу, то ось інтерфейс HDMI є набагато компактніше того, який передбачений в DVI. Він не вимагає ніякого кріплення і саме з цього, нерідко застосовується в сегменті різноманітної мобільної електроніки.

Крім усього іншого, одним з багатьох переваг використання інтерфейсу HDMI є те, що він підтримує технологію, призначалися для захисту даних від копіювання. Щодо DVI, то в них, такий захист може бути передбачена хіба що в спеціалізованому варіанті. Крім цього, HDMIвзаімодействует з керуючим протоколом CEC, що дає їм змогу, які були з'єднані з нього, активно взаємодіяти один з одним. На жаль, такий інтерфейс не може вважатися ідеальним, адже DVI підтримує передачу аналогового сигналу, чого не можна сказати про HDMI. При цьому, перед придбанням техніки, у якій передбачено будь-який з перерахованих вище інтерфейсів, вам треба було б врахувати те, що кабелі DVI не можуть бути довше 10 метрів, в той час, як довжина стандартного кабелю HDMI, найчастіше становить 15 метрів. Було б доречно визначиться з тим, чи потрібні вам технології HDCP і CEC.

Останні, необхідні для того, щоб запобігати незаконному копіюванню високоякісного відеосигналу. Звичайно, далеко не в кожній ситуації вони бувають доречні. З цього, якщо наявність вищезазначених плюсів HDMI НЕ відіграє для вас ніякої ролі, завжди буде доречно обмежитися звичайним DVI.

висновки

До числа основних відмінностей цих двох понять, слід було б віднести те, що DVI здатний передавати тільки відео, в той час, як шляхом використання HDMI, ви змогли б розраховувати також і на можливість передачі певних аудіосигналів. Прийнято вважати, що інтерфейс HDMI є зрозумілішою і компактніше того, який передбачений в DVI. Це безпосереднім чином позначається на зручності використання тієї чи іншої техніки, що для багатьох сучасних споживачів, відіграє чи не найважливішу роль.

hdmi і dvi


Крім того, що пропускна здатність HDMI є набагато вищою за ту, яка передбачена в DVI, відносно новий мультимедійний інтерфейс, має можливість похвалитися також і тим, що у випадку з ним, за замовчуванням передбачаються технології HDCP і CEC. Чи не варто було б упускати цей момент, адже саме від вищезгаданих технологій, вірніше від їх наявності, буде в подальшому залежатиме те, чи будете ви мати у своєму розпорядженні спеціальною технологією захисту свого медіаконтенту, або-ж ви будете змушені робити інші дії для запобігання незаконному копіюванню високоякісного відеосигналу.

Навіть незважаючи на цілий перелік переваг HDMI, ми не можемо називати DVI мало актуальним, по крайней мере, тому що таким інтерфейсом, як і раніше активно користуються в самій різній техніці.