У чому різниця між Дюфастоном 20 і 28?

Щаслива і здорова життя жінки з юних років у великій мірі залежить від стану її гормонального фону. Без цього життєвого балансу і зовнішність, і фізичний стан, і настрій дівчини не просто страждають, але істотно змінюються і впливають на якість її життя. Правильне стан речовин в жіночому організмі впливає на репродуктивну систему, а також на молодість і красу жінки. Ось чому так важливо не тільки знати про гормони, а й підтримувати їх здоровий рівень в організмі.

Завдяки досягненням сучасної фармацевтики, істотно спростився алгоритм спостереження за речовинами, які виробляються залозами внутрішньої секреції і регулюють протікання всіх процесів в жіночому організмі. Завдяки таблеткам Дюфастон, такі жіночі хвороби як аменорея, дисменорея, ендометріоз і навіть безпліддя, вдається не тільки контролювати, але й запобігати. Крім того, Дюфастон є підтримуючим засобом при вагітності і синдромах ПМС.

Дюфастон 20: фармакологічні властивості

Дюфастон 20 - гормональний препарат, у складі якого знаходиться активний компонент дидрогестерон - гормон синтетичного походження, аналог прогестерону. Крім цього є додаткові речовини типу кукурудзяного крохмалю, стеарати, барвники, моногідрати та інші. Засіб випускається у вигляді круглих білих таблеток, вкритих оболонкою. Реалізується ліки в блістерах на 20 драже. У кожній дозі 10 мг дидрогестерону. Засіб приймають всередину після їжі.

Фахівці рекомендують приймати препарат в один і той же час, щоб організм швидше адаптувався до вступників речовин без різкого гормонального коливання. Так, слід вибрати часовий інтервал для прийому і максимально слідувати йому. При цьому в залежності від симптоматики, призначаються різні дози ліків. Детальніше слід проконсультуватися з вашим лікарем. Незважаючи на супутню інструкцію і схему прийому препарату, не бажано проводити самолікування, а слід звернутися до фахівця для призначення ефективної терапії.

Дюфастон 28: фармакологічні властивості

Дюфастон 28 також є гормональний препарат з активною речовиною дидрогестероном в кількості 10 мг у кожній таблетці. Реалізуються в блістерах на 28 драже. Засіб відпускається без рецепта лікаря, проте будь-яке застосування має бути під наглядом фахівця, оскільки препарат викликає гормональні коливання, ступінь яких істотно впливає на те чи інше захворювання.

Як і Дюфастон 20, засіб в упаковці на 28 штук рекомендують приймати в один і той же час з достатньою кількістю води. При цьому в залежності від захворювання, лікар може призначити як одноразове застосування, так і кілька доз в день протягом усього терапії протягом декількох місяців.

У чому різниця?

Таблетки Дюфастон в блістері на 20 і 28 штук якісно не відрізняються один від одного. Виробники вказують в складі однакову кількість діючої речовини - 10 мг. Форма, колір і інші компоненти ідентичні. Проте, у зв'язку з різного роду захворюваннями і показаннями до застосування, виробники виявили дві форми випуску для більшої зручності покупців. Крім того, деякі користувачі відзначають, що велика упаковка вигідніше для придбання. Необхідність купівлі того чи іншого кількості таблеток залежить від індивідуальної ситуації і обговорюється з лікуючим лікарем.

однаковий прийом

Виробники пропонують дві форми випуску Дюфастона: 20 і 28 таблеток в блістері. Вибір упаковки залежить від захворювання, індивідуальних особливостей жіночого організму, місячного циклу і зручності прийому. При цьому незалежно від кількості, при пропуску таблетки не слід приймати додаткову дозу, а краще продовжити прийом з наступної таблетки. Для самоконтролю можна вважати, що залишився драже в упаковці і відстежувати регулярність вживання.

  • ПМС: 1 таблетка в день з 11 по 25 день циклу.
  • нерегулярний цикл: 2 таблетки в день з 11 по 25 день циклу.
  • дисфункціональні кровотечі: 1 таблетка в день з 11 по 25 день циклу. Профілактика кровотеч проводиться тільки під наглядом лікаря і з дотриманням додаткових рекомендацій!
  • Замісна гормональна терапія: 1 таблетка протягом 14 днів в період місячного циклу. При необхідності лікар може збільшити дозу до 2 таблеток на добу.
  • гіперплазія ендометрію: 1 таблетка з 16 по 25 день циклу.
  • Фолікулярна кіста яєчника: 2 таблетки на добу.
  • дисфункція яєчників: 2 таблетки на добу.
  • Мультіфоллікулярние яєчники: 2 таблетки на добу.

Важливо відзначити, що Дюфастон, зважаючи м'якості дидрогестерона, не впливає на обмінні процеси в організмі, термогенез і роботу печінки. При цьому відсутня і андрогенное, естрогенну, анаболічний та кортикоїдними вплив, а також контрацептивний ефект. Впливу на набір ваги не виявлено.

Клінічні дослідження показали побічні ефекти від прийому препарату, які, тим не менш, виникають вкрай рідко. Серед них: гіперчутливість, мігрень, головний біль, слабкість, нудота, жовтяниця, біль в животі, свербіж, кропив'янка. Незалежно від виробника та кількості таблеток в упаковці, будь-який прийом Дюфастона слід проводити під наглядом лікаря. У разі прояву побічних симптомів, необхідно негайно повідомити про них фахівця.

Таким чином, Дюфастон 20 і 28 є ідентичними медикаментозними засобами при лікуванні і профілактиці ряду захворювань пов'язаних з природною виробленням естрогену в організмі. Вибір упаковки залежить від призначення лікаря, а також індивідуальних переваг.