У чому різниця між другом, товаришем і приятелем

У сучасному електронному суспільстві знайти відносини дорослій людині стає проблемою. Зараз все спілкування відбувається в інтернеті. За допомогою соціальних мереж люди спілкуються, знайомляться, діляться інформацією і навіть співпереживають. І багато хто припускає, що можна таким способом знайти споріднену душу.

Але, ми живемо в реальності. Уявіть, що інтернету більше немає. Що буде з вашими "друзями", "товаришами" або "приятелями"? Потрібно розуміти, що це лише ілюзія спільного спілкування. Адже головне щоб в вашому оточенні були присутні близькі за інтересами, поглядами і думку люди.

Що ж насправді являє собою поняття друг, товариш і приятель? У чому вони схожі або навпаки різні. Розглянемо кожного детальніше.

друг

Друг - це така людина, яка піде з вами і в вогонь і в воду. Ви один одного знаєте як уздовж, так і поперек. Він прийде до вас на допомогу в будь-яку хвилину, буде з вами і в прикрості і в радості. Завжди допоможе, вислухає, дасть пораду. Основа дружніх відносин полягає в ранньому знайомстві і регулярному, безкорисливому, спілкуванні. Другом може бути не тільки стороння людина, а й тато, брати, чоловік і так далі.

Поняття "друг" може відноситися як до чоловіка, так і до жінки. Однак для жіночої статі також існує і слово "Подруга", воно надає більш глибокий сенс і передбачає постійне спілкування, обмін один з одним секретами і таємницями. Вираз подруга з дитинства і подруга зі школи, не завжди характеризують відносини між дівчатками, а цілком можуть ставитися до подруги дитинства і шкільним подругам хлопчиків.

Єдиний і справжній друг буває тільки один, зрідка їх трохи більше. У більшості випадків, справжня дружба виходить з тими, хто допоміг пережити важкі моменти вашого життя. Для того щоб бачити поруч із собою таку людину, необхідно і самим бути таким. А саме - вміти прощати, співпереживати, розуміти, викликати прихильність до себе і мати терпіння. Якщо не бути нарівні, то і дружній взаємозв'язку не вийде.

Для формування дружби виступають, такі ознаки:

 1. щирість.
 2. відвертість.
 3. Збіг за інтересами, цілей в житті.
 4. Схожа система принципів і цінностей.

До відсутності дружніх відносин відносяться:

 • Порожні обіцянки і слова.
 • зрада.
 • Обговорення за спиною один одного.
 • підлість.
 • Взаємовідносини заради вигоди.
 • аморальність.
 • відсутність довіри.

Чи не кожен вміє дружити. Є такі люди, яким добре наодинці з собою, вони вірять тільки собі і не потребують підтримки. Найімовірніше, вони відчувають себе самотніми, може бути, їх вже зраджували або вони не надають цьому значення зовсім.

Дружба це якась форма соціуму. Вона формує особистість людини з дитинства, додає особливу важливість в житті людей. Якщо ви знаєте, один одного з ранніх років, без статусу в суспільстві, матеріальних засобів, ви разом росли, розвивалися, проходили труднощі, то це показник міцних і надійних дружніх відносин.

товариш

Товариш - це людина, яку ви добре знаєте, є спільні теми для розмови, він працює або вчитися з вами, спільно відвідуєте тренажерний зал або йогу. Це може бути колега, однокласник, однокурсник. Спілкування відбувається поверхово, в разі потреби і допомоги від нього варто чекати, тільки якщо вигідно йому чи того вимагають норми поведінки в суспільстві. Тобто товаришами стають за рахунок будь-яких ситуацій ззовні.

Для вас він просто знайомий, до нього ви не відчуваєте довірчих почуттів, не діліться секретами, переживаннями.

приятель

Приятель - це людина, з якою вам приємно спілкуватися, проводити час, для вас він більше ніж знайомий. Але все ж, ви не можете повністю йому довіряти, розраховувати на допомогу з його боку. Приятелів може бути багато на вашому шляху. Якщо між вами відносини перевірені часом, труднощами і ви впевнені, що людина вас не підведе, тоді, на цій підставі, ваші відносини переростають в дружбу.

подібності понять

Що спільного між другом, товаришем і приятелем:

 1. Задоволення від спілкування.
 2. взаємодопомога.
 3. Наявність спільних інтересів.
 4. доброзичливий настрой.
 5. Поділяють спільні погляди на життя.

Порівняння і чим вони відрізняються

друг товариш приятель
Спілкування щоденна зв'язок. По необхідності. Телефонують рідше, ніж друзі.
Зворотній зв'язок Завжди чесні з вами, прямолінійні і підкажуть, якщо ви звернули зі свого шляху. Ви знаєте один одного, але не настільки, щоб розраховувати на душевну розмову. Готовий при будь-якому випадку похвалити, зробити комплімент. Але не завжди, це щиро.
Якщо ви або вас запросили куди-небудь Друг піде з вами, тому що йому з вами добре і весело проводити час.

він не буде питати про статус заходу.

Чемно відмовиться від запрошення, може прийти, але буде відчувати себе ніяково, серед малознайомих людей.

розгляне всі варіанти запрошувати вас чи ні.

Вельми вибирає, запрошувати вас чи ні.

заздалегідь запитає, хто буде присутній і який статус заходу (дороге місце або навпаки не дуже).

Обговорення вас за спиною Кращий друг відстоїть вашу честь, захистить від наклепу. Буде присутній при обговоренні.

може додати від себе плітку.

в захисті вас, не бачить необхідності.

Обходить дані теми стороною, не вважає за потрібне відстоювати думку за вас.
зберігання секретів Ваш цілковитій безпеці. Чи не зберігають таємниці. Найчастіше, не вміють зберігати секрети.
Допомога заради вигоди Друг, не стане виставляти вам рахунок.

він допомагає без користі і марнославства.

Виключно, заради вигоди. Завжди готовий розрахуватися і того ж чекає від вас.
Важкі часи Буде поруч і підтримає в будь-яку хвилину. Ви не вважаєте за потрібне, ділиться проблемами зі сторонньою людиною.

між вами немає потреби ділитися особистою інформацією і виливати душу.

Можливо, вам буде незручно звертатися за допомогою до приятеля в темний час доби, коли у вас погане самопочуття.
Споріднена душа Ви один одного розумієте, ставитеся з повагою, і довіру знаходиться на першій місці. Товариші не прагнуть розглядати її в вас, та й ви особливою прихильності до цій людині не відчуваєте. Приятелі доречні, коли мова йде про великий компанії, веселощі і підтримки.
заздрість Це не про друзів, тому що, ваша дружба заснована на довірі і подяки. Має місце бути. Часто заздрісні, що руйнує будь-які взаємини.
час При ваше запізнення, спокійно почекає, і не буде висловлювати вам, своє невдоволення. Строго стежать за часом. На запізнення можуть відреагувати досить жорстко.

Будь-які взаємини - це праця. Вони існують до того моменту, коли ви над ними працюєте, вкладаєте свій час, увагу і інтерес. У разі, коли людина припиняє спілкування, неважливо з ким це станеться з другом, товаришем або приятелем, відносини природним шляхом припиняються. Спілкуйтеся, розвивайтеся, допомагайте один одному - завдяки цьому, ви не будете самотні, і завжди знайдуться прихильники і однодумці для вашого благополучного оточення.