У чому різниця між дисками R15 і R16?

Колісні диски є не тільки елементом дизайну автомобіля, величезна їх вплив на безпечну експлуатацію транспортного засобу. Що, крім зовнішнього вигляду потрібно враховувати, які головні причини визначають вибір. Спочатку слід розібратися, що в них загального.

Як, з чого виготовляють

Автомобілі оснащуються 2 видами виробів: сталевими штампованими і легкосплавними дисками. Вироби з легких сплавів діляться в свою чергу на 3 категорії:

 • литі.
 • ковані.
 • Збірні.

Сталеві деталі міцніше, довговічніше, простіше ремонтуються. мінус - більшої ваги, що позначається на технічних характеристиках автомобіля.

Виготовлені методом лиття, легше сталевих, мають елегантний зовнішній вигляд. недолік - крихкість.

Деформація кованого виробу відбувається при ударах значної сили. негативний момент - висока ціна.

Найвищу вартість через трудомісткості процесу виготовлення мають збірні диски. Кількість окремих елементів (не рахуючи болтів) може доходити до 5. Переваги - міцність і чудовий зовнішній вигляд. Деталі можуть бути різного кольору, з різних матеріалів.

У чому їх відмінності

На поверхню виробів наноситься спеціальне маркування. Вона є універсальною для всіх типів і розмірів.

Близько десятка буквених і цифрових умовних позначень дають повну характеристику фахівцям і простим автолюбителям. По написах можна визначити:

 • Яким методом виготовлений.
 • Діаметр осьового отвору.
 • Розмір посадкової частини для шини в дюймах.
 • Кількість і діаметр отворів для кріплення.

Одним з параметрів серед інших є діаметр. Наприклад, для R15 позначається цифровим значенням в дюймах - 15. Латинська літера "R" позначає радіальні шини. (Майже всі автошини сьогодні випускаються саме радіальної конструкції). Значить, диск R15 має діаметр менше, ніж R16 рівно на 1 дюйм (2,54 см).

Підбір колісних дисків

Перед покупкою необхідно обов'язково приміряти їх на вісь, навіть якщо повністю збігається маркування. Це робиться для виключення Х-фактора, коли через форми лиття, штампування, диску при установці заважає супорт або підвіска.

забороняється змінювати PCD диска. Це - діаметр умовної окружності, на лінії якої отвори кріпильних болтів. Допускається зміщення отворів до 2 мм. Кріплення проводиться болтами з ексцентриками.

При розбіжності розмірів центрального отвору диска з віссю ступиці, використовують проставочное кільця. Їх внутрішній діаметр дорівнює відповідному параметру маточини, а зовнішній - діаметру отвору диска. На ходові характеристики автомобіля установка кілець вплив не робить.

Підбір шин для дисків

Чи можна гуму з 15 - дюймових дисків переставити на знову куплені 16 - дюймові? потрібно розібратися.

Автошини мають власне маркування з нанесеними на боковину параметрами. Щоб відповісти на питання потрібно знати один з них.

Наприклад, 195/65 R15. тут:

 • 195 - ширина профілю, в мм.
 • 65 - висота, в%.
 • R - радіальний корд.
 • 15 - діаметр, в дюймах.

Висота профілю в даному випадку дорівнює 65%. Це відношення його висоти до ширини. При однаковій ширині, чим більше показник - тим вище шина. Також впливає зміна ширини профілю при однаковій висоті. Шина з параметрами 205/65 R15 буде вище, ніж покришка з розмірами 195/65 R15. Це слід враховувати, щоб колесо вписалося в колісну арку.

Для самостійного підбору автошин можна використовувати шинний калькулятор.

Тепер знань буде достатньо, щоб знати все, що може чекати автомобіліста при переході на диски більшого діаметру. Головне - не відхилитися від діаметра колеса, зазначеного в супутньої документації заводу-виробника.

Залишається питання: як змінюється комфорт і керованість рухом автомобіля після заміни R15 на R16? Як це впливає на безпеку його експлуатації?

R15 проти R16: що краще?

Одна з незатухаючих тем дискусій на форумах автолюбителів про те, який розмір дисків вибрати для свого автомобіля. Відповідь можна пошукати і там, тільки не треба захоплюватися. Потрібно пам'ятати 2 прості речі:

 1. скільки людей стільки й думок.
 2. Найбільше на форумах люблять ділитися "досвідом" водії зі стажем до 3 років.

На основі інформації з професійних джерел можна все ж прийти до певних висновків.

У чому програють диски більшого діаметру

Переходити на диски більшого діаметру має сенс на автомобілі з потужністю двигуна понад 110-120 л.с. Мотор з меншими показниками відреагує на заміну зниженням динаміки при розгоні з місця або прискоренні на ходу.

Вага R16 при інших рівних умовах більше. Навантаження на елементи підвіски зростає, що знижує їх термін служби. Погані дороги прискорюють процес.

Низькопрофільна гума амортизує слабкіше, підвіска стає жорсткішою. Шум коліс зростає. Вартість комплекту з автошинами виростає дуже істотно.

Не все так погано. позитивні моменти

Найчастіший елемент автомобільного тюнінгу - колісні диски. Виглядають вони дійсно привабливіше. Стійкіше стає поведінка автомобіля на поворотах і на рівній дорозі.

Гальмівний шлях на сухій і сирої дорогах коротше, хоча і незначно (від 1,5 до 5%). Значно ширше лінійка товару для автошин. Витрата бензину практично не змінюється.

висновок

Будь-яка модифікація ходової частини транспортного засобу впливає на його керованість, прийомистість, швидкісні показники на трасі. Повинні враховуватися досвід і стиль водіння автолюбителя, час року. Значимість всіх факторів від переходу на диски більшого діаметру кожен автомобіліст визначає для себе сам.