У чому різниця між d-sub і dvi і що краще

Більшість людей в сучасному світі користуються комп'ютерами не тільки з метою збереження і використання інформації, а й для її передачі. Часто потрібне для зручної роботи перемістити потрібний файл з іншого пристрою, наприклад, зі смартфона. Для цього необхідно використовувати електричні роз'єми для сполучення одного пристрою з іншим, проте далеко не всі знають, який саме роз'єм більш зручний і який найкраще підходить.

Що являє собою роз'єм d-sub

Роз'єм d-sub є стандартним електричним роз'ємом, який використовується разом з комп'ютером, а також з його іншими речами. По суті, він являє собою скорочену версію субмініатюри, яка виглядає в рази більше тих роз'ємів, які ми вже звикли бачити. Однак буквально десяток років тому цей роз'єм здавався користувачам невеликим за своїми розмірами. Використовують цей роз'єм для відповідних дисплеїв, а також для передачі відеосигналу.

Однією з особливостей даного роз'єму було те, що протягом усього часу використання, наскільки б він не був хороший для свого часу, певний дискомфорт при роботі з ним у користувачів зберігався завжди. З цієї причини він постійно змінювався і модифікувався, щоб дещо спростити роботу. Найбільш новою модифікацією даного роз'єму можна вважати USB-порти, які використовуються і на сьогоднішній день.

В даний час роз'єми типу d-sub як такі вже не використовуються, однак версія під кодом DE9 до сих пір застосовується для різного роду моніторів. Так що можна сказати, що даний тип роз'єму є стандартним, однак з урахуванням того, що техніка не стоїть на місці, він стає все менш актуальним, так як більшість виробників намагаються створити більш зручні роз'єми.

Що являє собою роз'єм dvi

Роз'єм типу dvi також можна назвати модифікацією попереднього роз'єму, проте на відміну від свого попередника, він все ще успішно використовується на комп'ютерах і ноутбуках. Цей роз'єм є досить новою специфікацією. Він успішно використовується з дисплеями і моніторами різного призначення, але все ж визнається більш універсальним, ніж свій попередник.

Головне призначення цього роз'єму полягає в тому, щоб замінити роз'єм типу D-sub повністю з огляду на його неактуальність. Розробка даного роз'єму була необхідна, і він створювався спеціально для передачі відеосигналу, тільки вже високочастотних. Роз'єм даного типу може використовуватися для передачі як аналогових, так і цифрових сигналів, що вже робить його більш зручним для застосування, на відміну від його попередника.

схожість

З огляду на той факт, що роз'єм типу dvi є модифікацією роз'єму d-sub, то вони мають кілька очевидних подібностей:

  • Вони обидва були розроблені з головною метою прийому і передачі відеосигналу на комп'ютері або ноутбуці.
  • З'єднувач цих роз'ємів дуже схожий, так як в першому і другому випадку він схожий на покладену на бік англійську букву Д.
  • Роз'єми першого і другого типу здатні передавати аналогові сигнали в різних якостях.
  • Обидва цих роз'єму використовуються для того, щоб з'єднувати суміжні пристрою з комп'ютером.

У чому полягає відмінність між роз'ємами типів dvi і d-sub

В першу чергу, необхідно відзначити, що dvi був розроблений декілька пізніше d-sub, тому має свої переваги, проте другий залишається досить універсальним роз'ємом, тому має ряд переваг перед тим, який був винайдений пізніше.

Якщо порівнювати ці типи роз'ємів, то можна помітити кілька суттєвих відмінностей їх один від одного:

  1. Роз'єм типу d-sub використовується в даний час для набагато більшої кількості програм, ніж його послідовник, до яких слід віднести такі, як дисплеї VGA, а також послідовні порти або, наприклад, паралельні порти, це стосується портів принтера або сканера, деяких ігрових майданчиків для комп'ютерних мишей.
  2. При цьому роз'єм типу dvi може приймати не тільки аналогові, але і цифрові відеосигнали, що робить його більш пристосованим до зовнішніх змін, тобто більш зручним для використання сучасної техніки.
  3. Роз'єм типу dvi є специфічним для відеотехніки, так що з ним буде набагато легше справлятися і немає необхідності шукати якісь інші роз'єми, щоб підключити всі, що вам потрібно.
  4. Роз'єм типу dvi в порівнянні з роз'ємом d-sub є новішим і, як наслідок, більш функціональним.
  5. При цьому роз'єм d-sub є стандартний роз'єм для комп'ютерів, а його послідовник призначений виключно для відеомоніторів.
  6. Роз'єм типу dvi мається на трьох варіантах, які не сильно відрізняються між собою, тоді як роз'єм типу d-sub може володіти самим різним кількістю контактів і відрізнятися різними корпусами.

В підсумку, модифікована версія має ряд переваг для тих користувачів, які націлені на прийом і передачу відеосигналу, причому в досить хорошій якості, проте для інших потреб все ж більш зручним і корисним виявився його попередник, оскільки в даний час він не зраджує традиціям і залишається стандартним роз'ємом для комп'ютера. Крім того, він може змінювати свій розмір і кількість контактів в тому випадку, якщо встановлюється для ноутбука. Варіації даного роз'єму досить широкі, тому він визнаний універсальним.