У чому різниця між буряковим (звичайним) цукром і тростинним

Цукор є незамінним джерелом енергії. Під час травлення, всі харчові вуглеводи (а цукор складається саме з них), розпадаються на молекули глюкози, яка з кишечника потрапляє в кровотік, таким чином надходить енергія, необхідна для регуляції клітинних функцій в роботі спинного і головного мозку. Іншими словами можна сказати, що без щоденного вживання цукру людський організм не міг би виконувати свої функції. А при повній відмові від вживання цукру відбудуться незворотні склеротичні зміни.

Найбільший вміст сахарози знаходиться в буряковому і тростинному цукрі. Видобувають його шляхом відділення від своїх рослинних матеріалів - цукрового буряку та тростини в промислових масштабах. Виробництво цукру з них практично ідентично, відмінності лише в отриманні сировини.

буряковий цукор


Цукрові буряки зростає в умовах помірного клімату, тому що рослині для росту і дозрівання потрібна велика кількість вологи. Урожай збирають пізньої осені або на початку зими. Зібрані коренеплоди очищають від гички і залишків землі, ретельно миють і витягають цукор-сирець шляхом віджиму. Потім отриманий сік проходить процес фільтрації, сушки і після цього отримані кристали готові до використання. Цукрові буряки є однорічним коренеплідні рослина, тому висаджувати її потрібно щороку.

Тростинний цукор


Цукрова тростина росте в достатку в країнах з тропічним кліматом. Збирають його шляхом зрізання стебел, залишаючи коріння, і очерет зможе рости кілька років поспіль без додаткового висаджування. На заводі зібрані стебла подрібнюють для того, щоб відокремити сік від м'якоті. Потім його фільтрують, отриманий сироп нагрівають, в результаті чого починається формування кристалів.

рафінований цукор

Рафінований, тобто пройшов усі етапи очищення цукор, отриманий з тростини або цукрових буряків, на виході буде абсолютно однаковим - склад і того і іншого на 99,9% з сахарози. Решта домішки і мінерали в тростинному і буряковому цукрі можуть трохи відрізнятися, але вони настільки мінімальні, що практично ніякої різниці між цукром, який виробляють з тростини або буряку, немає.

Багато хто вважає, що вживання в їжу неочищеного цукру набагато корисніше того цукру, який пройшов очистку. І це дійсно так, в ньому міститься велика кількість корисних мінералів.

Але якщо говорити про буряковому цукрі, то, мабуть, навряд чи комусь під силу буде вживати в їжу цукровий сирець - результат першого віджиму. Вся справа в тому, що на першому етапі очищення неприємний запах коренеплодів ще буде присутній, і, отже, це позначиться на його смак.

А отриманий сироп з тростинного цукру, який не пройшов фільтрацію, буде приємно коричневого кольору з легким карамельним присмаком. І в ньому збережуться всі корисні мікроелементи: кальцій, магній, фосфор, залізо і т.д.

Проте, щоб отримати денну норму корисних речовин, які містяться в неочищеному очеретяному цукрі, його потрібно з'їдати щодня в досить-таки великих кількостях, що в підсумку негативно позначиться на здоров'ї і зовнішності.

Чи є різниця при виборі?

З усього вищеописаного, можна зробити висновок, що різниці між рафінованим тростинним і буряковим цукром немає. А ось нерафінований цукор можна знайти в продажу тільки тростинний. При його покупці варто уважно вивчити упаковку, на ній має бути вказано, що це "нерафінований" цукор. Дуже часто на прилавках можна побачити "коричневий" або "карамельний" цукор за досить-таки високу ціну, однак, в упаковці насправді може бути буряковий цукор, пофарбований в коричневий колір. І все це тому що ціна на тростинний цукор значно вище, ніж на буряковий.

У чому ще полягає різниця між буряковим і тростинним цукром?

Є ще кілька нюансів, які варто враховувати при виборі цукру. Деякі з них виявляться приємними:

  • Якщо тростинний цукор додавати в чай ​​або каву, то з ним звичний аромат стане більш яскравим і насиченим;
  • Для виготовлення кондитерських виробів найбільш підходящим є нерафінований тростинний цукор. В цьому випадку до його смакових якостях можна додати ще й те, що при високій температурі він добре карамелізіруется, тим самим надаючи готовим виробам хрустку текстуру.

Однак, варто зазначити, що кількість калорій на 100 гр у тростинного і бурякового цукру практично однаково, близько 400-410 кКал. Вже говорилося про те, що тростинний цукор є більш корисним, ніж буряковий, але це зовсім не означає що він є менш калорійним. Незалежно від того, який цукор ви вибрали, не варто забувати про норму споживання в день - це 30-40 гр в день, при цьому не варто забувати що цукор міститься в багатьох продуктах. І останнє, що хотілося б відзначити - при вирощуванні тростинного цукру не використовують ГМО.

А ось буряковий цукор може бути отриманий з генетично модифікованих рослин. При цьому є допустимим не вказувати на етикетках позначення про використання у виробництві ГМО.

Цікаве відео-порівняння білого і коричневого цукру: