У чому різниця між сублімованим і розчинною кавою?

Звичайно, багато людей погодяться з тим, що натуральна кава смачніше і корисніше розчинної. Але іноді просто не вистачає часу приготувати справжній, свіжозаварений напій. Тому часто використовують його замінник, який може бути порошковим і сублімованим.

Що таке сублімований кави

В баночці з сублімованим напоєм знаходяться гранули невеликого розміру, зазвичай світло-коричневого кольору, за формою нагадують осколки або пірамідки. Під впливом окропу вони відразу розчиняються. Смак і аромат максимально наближений до натурального, як і його вартість. У деяких випадках ціна навіть може бути більш високою.

Процес виготовлення включає обсмажування зерен і їх перемелювання. При варінні це дозволяє зберегти смак і аромат напою. Отриманий концентрат подрібнюють, отримуючи ті найдрібніші осколочкі.

Що таке розчинна кава

Розчинна кава поширений у всьому світі. У деяких країнах більше, а в інших менше. Це залежить від культури місцевого населення. У Росії він вважається дуже популярним завдяки тому, що на заварювання ароматного напою не потрібно витрачати багато часу.

Процес виготовлення обходиться куди дешевше, ніж сублімованого аналога. Концентрат просто розпорошують в потоці гарячого повітря, в результаті чого утворюється дрібний порошок.

Що спільного між видами кави

Сублімований кави є різновид простого розчинного порошку. Їх можна використовувати в якості альтернативи натурального напою, якщо немає часу на приготування. Щоб його заварити потрібно тільки трохи порошку і цукор за смаком, які просто потрібно залити окропом. Гарячий і ароматний напій готовий.

У сухому вигляді їх можна застосовувати при виготовленні домашніх кондитерських виробів, лікерів і морозива.

Порівняння і відмінності

Незважаючи на те, що ці два види являють собою майже однаковий продукт, між ними є велика різниця.

Перше - це сама технологія виробництва. Більш трудомісткий процес, який збільшує підсумкову вартість продукту. Це, власне кажучи, друга важлива відмінність. Додатково можна відзначити смакові характеристики, зовнішній вигляд і аромат, які при якісному виробництві набагато краще.

Варто відмітити що сублімований кави більш натуральний і, відповідно, безпечний. Якщо говорити про хорошу марку, то в складі вкрай рідко можна виявити такі добавки, як пальмова олія. А ось при купівлі дешевих порошкоподібних сортів склад на упаковці треба читати дуже уважно. Відсоток вмісту натуральних зерен у останнього продукту може не доходити навіть до половини.

Ще при виготовленні сублімованого кави всередину гранул часто додають натуральну мелену продукт. Це сподобається людям, які цінують природний смак, але не можуть витрачати час на заварювання кожної чашки. Готується так само, як і розчинний, але з деякими відмінностями. У кухоль засипають трохи зерняток, заливають окропом і дають настоятися дві - три хвилини. Коли осад опуститься, можна пити.

Порошковий розчинний замінник містить дуже мало кофеїну, корисних речовин, володіє своєрідним смаком і ароматом. При виготовленні часто застосовують найдешевшу сировину, а в деяких випадках навіть звичайний залишок натурального продукту.

Крім цього, при виробництві розчинної аналога часто використовують робусту, яка від арабіки відрізняється не занадто насиченим смаком і ароматом. При цьому вона дуже міцна. Їх поєднання дозволяє домогтися більш-менш оптимальних характеристик, які влаштовують багатьох споживачів. Але ось пропонується така суміш часто під виглядом 100% арабіки.

При покупці краще все-таки віддавати перевагу відомим маркам. Вони, опікуючись своєю репутацією, підходять до виробництва продукту більш відповідально.

Який кави, коли і для кого краще

За словами медиків, кава сам по собі може бути досить шкідливим продуктом. Особливо, розчинні аналоги і в великій кількості. Але в деяких випадках його вживання все-таки буде доречно.

Але, щоб розібратися в цьому питанні більш детально, потрібно спочатку зрозуміти, кому цей продукт краще повністю виключити зі свого раціону:

  1. В першу чергу, слід бути обережніше вагітним і годуючим жінкам. З огляду на склад замінника свій вибір бажано зупинити на натуральному напої в невеликих порціях.
  2. Те ж саме відноситься до маленьким дітям. При частому вживанні може виникнути емоційна нестійкість.
  3. Чи не рекомендують людям, що страждають проблемами серцево-судинної системи. Кілька кухлів поспіль - і погане самопочуття забезпечене.
  4. Літнім людям потрібно бути акуратніше не тільки з порошковим, але і натуральною кавою.
  5. Водієві іноді краще випити кухоль міцного чаю. У деяких випадках він може боротися зі сном набагато краще, ніж дешевий порошок з майже відсутнім кофеїном в складі.

Незважаючи на такий значний список обмежень вживати цей напій можна і потрібно. Але тільки в тому випадку, якщо мова йде про продукт високої якості, виготовленому з натуральної сировини:

  • Сублімований кави, який наближений до натурального більше, ніж звичайний порошок, містить в складі антиоксиданти. Вони допомагають зберігати молодість і красу. А ось дешеві суміші, що містять шкідливі речовини, навпаки, можуть стати причиною погіршення шкіри і волосся.
  • В процесі обробки часто утворюється нікотинова кислота - джерело вітамінів і корисних мікроелементів. Вона необхідна для поліпшення роботи судин, так як дозволяє знизити рівень холестерину.
  • Хороший продукт, в якому присутня достатню кількість кофеїну, буде корисний при зниженому тиску.
  • Необхідний для водіїв і студентів, адже їм часто доводиться спати в той час, коли дуже хочеться спати. Кружка міцної кави може зняти втому, підвищити працездатність, поліпшити мозкову діяльність.
  • Чашка гарячого ароматного напою сама по собі піднімає настрій, допомагаючи позбутися від осінньої хандри.

висновок

При виборі важливо дивитися на якість. За невелику ціну навряд чи можна придбати хороший продукт. При цьому обов'язково потрібно пам'ятати, що пити розчинну каву в великих кількостях не рекомендується навіть здоровим людям.