У чому різниця між коробкою - автоматом і роботом

Прискорений темп життя, вимагає від кожного сучасного споживача достатньої мобільності. Для того, щоб мати можливість усюди встигнути, багато хто з нас купують власний автомобіль. Безсумнівно, його покупка завжди доповнюється різноманітними нюансами. Одним з найбільш важливих з них є вибір правильної коробки передач.

На даний момент часу, у багатьох виникає проблема, щодо того, чому варто було б віддати свою перевагу: коробці автомат або так званого роботу? Звичайно, існують аспекти, які роблять їх схожими один на одного. Проте, тих нюансів, які розрізняють коробку-автомат і робот, існує набагато більше і в тому випадку, якщо ви хочете з ними ознайомиться, вам слід було б зрозуміти те, чому коробка-автомат і робот отримали таке свою назву і якими особливостями вони мають.

Що собою являють коробка-автомат і робот?

Найбільш важливими складовими коробки-автомат є редуктор і гідротрансформатор. Зокрема, хотілося б зупиниться на останньому. Він містить в своєму складі абсолютно все ті пари шестерень, які знаходяться в постійному зачеплення. Саме завдяки механізму такого типу, автомат здатний самостійно, без участі водія, перемикати швидкість. З цього, ми і можемо говорити про те, що у випадку з коробкою-автомат, електроніка практично відсутня. Зовнішній вигляд робота є кілька схожим на звичайну механічну коробку автомат.

Проте, слід було б врахувати те, що у випадку з роботом, передбачений спеціальний блок управління, який складається з гідро, а також сервоприводів. Вони потрібні для того, щоб управляти роботою зчеплення, а також за допомогою їх використання, існує можливість перемикати швидкості. Відрізняються вони також і зручністю в плані свого безпосереднього використання. Пояснюється такий стан справ тим, що перемикання в випадку з роботом, відбувається також, як і у простої механіки. При цьому, людині зовсім не обов'язково втручатися в цей процес, що може вважатися незаперечною перевагою використання роботів.

Важливі експлуатаційні характеристики коробки-автомат і робота

Прийнято вважати, що за допомогою використання автоматів, існує можливість спростити керування автомобілем і разом з цим, істотно зменшити стомлюваність водія. Автомат відрізняється плавним перемиканням передач, яке є практично непомітним. Звичайно, коробка-автомат не може вважатися ідеальною, оскільки у випадку з нею, передбачено відразу-ж кілька недоліків. До числа останніх, віднести варто було б висока витрата палива, а також ремонт, за який найчастіше доводиться платити нечувані суми грошей.

Що стосується роботизованою коробки передач, то її головною перевагою є висока ефективність. У порівняння з звичайної коробкою-автомат, роботи дозволяють своїм користувачам без істотних втрат передавати крутний момент. Крім цього, їх експлуатація не пов'язана з якими-небудь, істотними нюансами, ну а вартість ремонту робота є ідентичною тій, яку вам треба було б заплатити за звичайний МКПП. Зазначені вище доповнює те, що споживання масла у робота набагато нижче звичайного автомата.

Їх основні відмінності:

  1. В першу чергу, слід було б відзначити те, що автомат і зовсім не має нічого спільного МКПП, ну а ось робот, являє собою звичну механіку, яка до всього іншого, може похвалитися наявністю спеціального блоку управління.
  2. З іншого боку, автомат відрізняється м'яким і плавним перемиканням передач, в той час, як у випадку з більш сучасним роботом, передачі перемикаються досить повільно (нерідко при цьому спостерігаються також і всілякі поштовхи, не кажучи вже про раптових ривках, які навряд чи викличуть у кого-то з вас позитивні емоції).
  3. Роботом підтримується ручне перемикання, ну а в автоматі, принаймні зараз, не передбачено функції, що відповідає за ручне перемикання.
  4. Якщо вірити сучасній практиці, то можна прийти до висновку, щодо того, що в роботизованих коробках передач, витрата палива, а також споживання масла, набагато нижче, ніж це могло б бути у випадку з автоматизованою коробкою передач.
  5. Ремонт робота є набагато дешевше ремонту автомата.