У чому відмінність між коньяками VS або VSOP

коньяк - споконвічно французький напій. Був винайдений місцевими виноробами шляхом подвійної перегонки молодого виноградного вина з подальшою витримкою отриманого дистиляту в дубових бочках. Для виробництва використовують повільно дозріває виноград білих сортів з високою кислотністю (треббіано, біт бланш, Коломбар, Монтілья).

Перебуваючи в щільно закупореній бочці, виноградний дистилят (70 °) Поступово окислюється, втрачає міцність, набуває насичений смак і колір. Виготовлення дубових бочок приділяють особливу увагу, оскільки саме від них залежить якість і смак кінцевого продукту. На бочки йде деревина дуба віком не менше 80 років. Вибирають сорти з високим вмістом таніну. Така деревина надає напою багатогранний смак.

Зберігають бочки в льохах, в умовах підвищеної вологості. Термін витримки варіюється в діапазоні від 2 до 6 років. Цей часовий параметр, в кінцевому рахунку, і впливає на смакові якості алкогольного напою. Тому і Національне міжпрофесійні бюро коньяків визначило період перебування дистиляту в дубовій бочці головним критерієм рівня його якості.

Період витримки зашифрований в абревіатурі, зазначеної на етикетці. Маркування VS означає, що дистилят нудився в бочці 2,5 року, VSPO вказує на 4-річний термін.

Коньяк витримки VS (Very Special)

Зважаючи на своє нетривалого терміну томління має різкий смак і запах. На вигляд світлий, по консистенції недостатньо щільний.

Для справжніх цінителів французьких коньяків напій витримки Very Special не представляє цінності. Однак доступна ціна робить його універсальним і досить популярним алкоголем.

Скромні смакові характеристики роблять VS затребуваним в середовищі барних напоїв, в першу чергу в якості основи для виготовлення коктейлів, а також кави з алкоголем.

Незамінний VS і в кулінарії, ряд популярних десертів має алкогольну основу, для якої ідеально підходить недорогий французький коньяк мінімальної витримки.

Коньяк витримки VSOP (Very Special Old Pale)

Категорія, у якій, як кажуть знавці, є особа. Цей затребуваний алкоголь 4-річної витримки відрізняє глибокий смак і світлий янтарний колір.

На відміну від категорії VS, підробка якої нерентабельна, для контрафакту VSOP висока, що вимагає певних знань при виборі. Наприклад, затемнений напій свідчить про можливе застосування барвника (карамель). Таке явище називають французьким терміном "буазаж", що означає технологію штучного старіння.

Загальні риси VS і VSOP

Спільними рисами коньяків VS і VSOP є вихідні параметри їх виробництва. Сировина для напоїв однієї марки свідомо однакове. Дистилят, вироблений з одного сорту винограду, з однакової технології розіллють по рівноцінним дубовим бочок і герметично закриють. Початок витримки також буде ідентичним, як втім і у всіх коньяків поточного року: 1 квітня, 1 годині 00 хвилин.

Продукт марки VS переллють з бочок після закінчення 2-2,5 років. За загальним правилом, в цей момент термін обчислення віку коньяку переривається, і подальше час його зберігання в скляній пляшці ніяк не впливає на вік напою.

Коньяк марки VSOP буде зберігатися в бочках ще 2 роки. Це час окислення і стане визначальним у відмінностях смаку, кольору, якості і вартості кінцевого продукту.

Порівняння коньяку VS і VSOP

  1. Ціна. Першою відмінною рисою є вартість напою. Ціновий діапазон коньяків 4-річної витримки варіюється від 30 до 100 $ за 0,75 л. Менш зрілий VS коштуватиме дешевше.
  2. пробка. Пляшку категорії VS допустимо закупорювати пробкою, виготовленої з синтетичних матеріалів. Аналогічний аксесуар пляшки VSOP буде виготовлений з кори коркового дуба або пресованого дерева.
  3. консистенція. Щільність коньяку - один з показників терміну його витримки. На стінках келиха алкоголь, домінуючий по старшинству, залишить характерний маслянистий слід. Молодший екземпляр буде стікати швидше, утворюючи краплі і "проталини". Якщо перевернути пляшку зі старим напоєм, то догори піднімуться бульбашки повітря: спочатку великі, потім безліч дрібних. Візуально "пухирчастість" продукту мінімальної витримки буде нижче.
  4. запах. У запаху VS цінитель обов'язково відчує характерний спиртовий відтінок. Це результат залишкових явищ вивітрювання дистиляту. Після 4 років перебування в герметичній дубовій бочці, коньяк не містить присмаку спирту, зате в ньому неодмінно присутня запах дуба. У міру розкриття ноток, дуб поступається місцем ванільним і фруктовим тонам. Запахи окремих сортів коньяку VSOP дають кавове і шоколадне післясмак.
  5. колір. Чим молодше напій, тим світліше його колір. Коньяки VS найсвітліші в лінійці, це характерна ознака, що свідчить про відсутність у складі барвників. Витримка VSOP містить в назві характерний термін Pale, що в перекладі означає - блідий. Колір такого напою вважають світлим, однак, в порівнянні він все-таки буде темніше молодого VS. Цінителі ще називають відтінок 4-річного коньяку "бурштиновим". Важливо відзначити, що говорячи про колір, ми не враховуємо випадків буазажа, коли перед розливом в пляшки алкоголь підфарбовують карамеллю чи іншими барвниками.
  6. смак. Різкуватий присмак і залишкові спиртові нотки характерні для менш зрілого VS. Це яскравий, трохи агресивний, смак алкогольного напою. Витриманому напою притаманний округлий елегантний смак і терпке післясмак. Дубильні речовини надають смаку солодкість. Щільні спирти залишають довгий післясмак.
  7. сполучення. Молоді коньяки частіше вживають у складі коктейлів, або кавових напоїв. Їх не подають до конкретних страв. Коньяком витримки VSOP, як правило, прикрашають основне блюдо столу: рибу, птицю, сири, десерти на основі яблук і кориці. Традиційним також вважається вживання коньяку окремо від трапези. У таких випадках до напою подають шоколад і міцний тютюн.