У чому різниця між тюлькою і кількою

Усім не один раз зустрічалася в продажу маленька рибка під назвою кілька, за ціною вона вважається недорогий, тому її часто купують в якості ласощів для кішок, так і в голодні студентські роки вона часто ставала "цвяхом програми" на мізерному святковому столі.

Але разом з кількою також може продаватися тюлька, причому зовні обидві рибки дуже схожі. Чому ж, здавалося б однакову продукцію продають під різними назвою?

Швидше за все фахівця не складе труднощів побачити між ними різницю. А пересічному обивателю доведеться туго, адже для цього треба знати: звідки береться та чи інша риба і які можуть бути через це смакові і за харчовою цінністю відмінності.

Детальніше про кільку

Звичайні розміри цієї риби в межах 10 см, але зрідка можуть траплятися особини близько 20 см. Середня тривалість життя у кільки всього 4 роки. Вона належить до популярного промисловому виду риб і географія її видобутку досить обширна. У XIX ст. її улови у англійців були настільки великі, що надлишками доводилося удобрювати сільськогосподарські поля.

Кілька вважається представником сімейства оселедцевих і в свою чергу її прийнято ділити на 2 підвиди: шпрот і тюлька. Найвідомішими представниками є:

  • каспійська.
  • Балтійська.
  • Азово-чорноморська.
  • Арабська.
  • Анчоусовідная.
  • Абрауская.
  • великоока.

Одні з цих видів проживають тільки в солоній воді, а деякі змогли пристосуватися також і до прісної. Є думка, що своїм ім'ям вона зобов'язана дрібним чешуйкам, розташованим на черевці. Кожна з цих лусочок своєю формою схожа на борт корабля, необхідні вони для кращої обтічності. У воді вони живуть косяками, так як такий спосіб життя гарантує їм велику виживання, а їжу їм становить планктон.

На прилавках ми звикли її бачити солоної, копченої, свіжомороженої та в консервних банках. У кільці дуже багато корисних для організму речовин, причому більша їх кількість міститься саме в кістках, плавниках і лусці. Однак багато господинь не люблять її готувати через специфічного запаху, який можна усунути за допомогою розчину з оцту, солі і води.

Яких представників оселедцевих називають тюлькою

Кілька, яка видобувається в Каспійському морі, в Чорноморському і Азовському, а також на Волзі і Доні може називатися тюлькою. Зараз деякі фахівці ставлять під сумнів реальність цих підвидів і пояснюють це особливостями діалектів.
Представники, що мешкають в Каспійському морі, трохи крупніше, ніж чорноморські. Найбільші особини досягають усього 15 см, причому самки виростають швидше і завжди виявляються більші за самців. Живуть в солоній воді, нерідко на нерест заходять в прісну воду, а деякі види стали прісноводними. Такі види мешкають в річках круглий рік, ведуть стайня спосіб життя.

Стають улюбленим кормом для хижих миня з окунем, а місцеві рибалки її використовують в якості приманки більш великої риби. Відзначається стабільне збільшення популяції тюльки, незважаючи на великі обсяги промислового вилову. Частина цього улову йде на виробництво кісткового борошна, решту продають населенню в копченому, солоному і замороженому вигляді.

Що спільного між кількою і тюлькою і їх відмінності

Обидва види є представниками сімейства оселедцевих і належать до промислового виду риб. Росія, Україна, Болгарія, а також інші країни входять в список великих видобувачів цієї риби.

Фахівцями прийнято об'єднання двох підвидів сімейства оселедцевих, шпрота і тюльки, в один вид. Світовий улов за один рік становить близько 250 000 тон риби за один рік. Зустрічається вона в Балтійському, Каспійському, Чорноморському, Азовському морях, Середземномор'ї, а також в північній частині Атлантичного океану. Але з усіх цих видів прийнято вважати, що тюлька мешкає в Каспійському, в азово-чорноморському регіоні, а також в деяких прісноводних великих річках. Тому в продажу можна зустріти каспійську або чорноморську тюльку. Іноді в деяких регіонах таку ж рибу можуть продавати як кільку.

Частина улову йде на переробку в кісткову муку, інша ж частина надходить у продаж. У супермаркетах і на ринках тюльку і кільку можна купити свіжоморожену рибу і вже готову до вживання: копчену, солону і консерви.

За смаковими якостями кілька від тюльки майже нічим не відрізняється, а вживання в їжу вважається корисним для організму в будь-якому віці.