У чому різниця між ультрасонографія і УЗД?

За допомогою ультразвуку лікарі ставлять точний діагноз. Від правильно поставленого діагнозу залежить лікування. Ультразвукові хвилі дозволяє знищувати пухлини, камені в нирках і жовчному міхурі. Читачів цікавить, який метод обстеження краще вибрати ультрасонографию або УЗД.

ультрасонографія

Ультрасонографія (УСГ) це застосування ультразвуку, частота якого становить від 1,6 МГц, для отримання зображення. Це щадний для здоров'я спосіб дослідження м'яких тканин. Метод добре відомий вже тридцять років. Ультразвук - це високочастотні звуки, які не можна почути людині. Діагностика не становить небезпеки для пацієнта і оператора.

Обладнання складається з пульта управління, монітора і зондів. Комплект підключений до відеосистеми, що дозволяє робити фотографії. Отримані зображення можуть зберігатися в пам'яті для подальшого запечатування на плівку. Найбільш важливим елементом обладнання є ультразвуковий датчик, оператор використовує декілька датчиків в залежності від глибини, на якій досліджується орган. Високочастотні зонди дозволять проникати ультразвуку вглиб, низькочастотні використовуються для поверхневих досліджень. Існують внутрішньопорожнинні зонди для дослідження піхви і прямої кишки.

Принцип дії

Зонд посилає звукові хвилі. Всякий раз, коли хвиля зустрічає перешкоду, вона відбивається від нього і повертається назад у вигляді луни. Саме це відлуння буде генерувати зображення. Щоб поліпшити передачу ультразвуку, між шкірою і зондом, використовується гель. Діагностика ділиться на:

  1. поверхневу (Груди, яєчка, щитовидна залоза).
  2. глибоку (Нирки, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, матка, а також м'язи та сухожилля).

Технологія отримання ультразвуку постійно розвивається. Сьогодні можна вивчати вени і артерії і вимірювати їх кровотік за допомогою кольорового ультразвуку Доплера. Ультразвук також використовується для процедур, таких як біопсія або пункція. Діагностика дозволяє досліджувати шляхи голки.

Ультрасонограф з зондом Х6-1, видає зображення з точною діагностикою. Дозволяє відображати 3Д і 4Д зображення для дослідження плоду. Національний інститут здоров'я не схвалив обов'язкове проходження УЗД, для всіх вагітних.

УЗД

Ультразвукове дослідження (УЗД) - проста і ефективна діагностика. Області застосування її, значно розширені, завдяки технологічному вдосконаленню обладнання. Повна безпека при помірній ціні обстеження, робить її популярною.

Принцип дії

На відміну від рентгенографії, використовують ультразвукові хвилі. За допомогою парасольки пускається ультразвук через шкіру після нанесення гелю. Гель забезпечує контакт між апаратом і шкірою, щоб забезпечити гарне поширення ультразвукових хвиль. У тілі ці хвилі випромінюються в заданій площині. ультразвук являє собою 2D-зображення. Ультразвукові хвилі перетинають різні тканини. Коефіцієнт їх поширення залежить від внутрішніх характеристик тканини (акустичний імпеданс). Кожен раз, коли ультразвукова хвиля, стикається з різними тканинами, вона відбивається і повертається назад.

Зонди одночасно є і передавачі, і приймачами, що дозволяє збирати аналізовані комп'ютером дані для створення ультразвукових зображень. Ультразвукові хвилі добре поширюються в багатьох водою тканинах, в той час як повітря і кальциновані структури (камені, кістки) є непрохідними бар'єрами для ультразвуку.

що спільного

Обидва методи дослідження проводяться за допомогою високочастотних звукових хвиль для отримання зображень внутрішніх органів і сполучної тканини. УСГ і УЗД це назви одного ультразвукового дослідження.

Порівняння відмінності методів

Діагностика відрізнятися точністю, режимом роботи, якістю апаратури. Наприклад, для діагностики серцевих судин використовують імпульсний доплеровский режим. УЗД є неінвазивну діагностику, яка допомагає лікарям ставити діагноз захворювань і проводити лікування. Дозволяє отримати зображення тканин і органів, розташованих в нижніх відділах черевної порожнини і малого таза. Перелік ультразвукових обстежень:

  • Черевної порожнини.
  • сечових шляхів.
  • нирок.
  • Залоз (слинної, щитоподібної, передміхурової, молочної).
  • яєчок.
  • М'язів, зв'язок, сухожиль, суглобів.

За допомогою діагностики видно пухлини і камені величиною 1 мм. Випромінювання і прийом ультразвукових хвиль здійснюється на різних частотах: чим вище частота, тим більше що вивчаються структур представлено на зображенні з великою кількістю витонченості і деталізації. Діагностика глибоких органів вимагає досліджень з меншою частотою. Ось чому для однієї і тієї ж досліджуваної анатомічної області черевна порожнина або органів таза використовується кілька типів зондів, навіть якщо вони сучасні і багаточастотні. Більшість з них використовуються на поверхні шкіри, також існують ректальні (УЗД передміхурової залози) і вагінальні (гінекологічне УЗД).

Дослідження судин, артерій і вен проводиться в доплеровской методикою, заснованою на відображенні ультразвуку на рухомих структурах (таким чином, червоні кров'яні клітини діють як відображають поверхні), частоті прийому хвиль, що відображаються від крові в русі, в залежності від його швидкості кровообігу.

Комп'ютерні технології також дозволяють кодувати отриманий сигнал і створювати кольорові зображення відповідно до напряму кровообігу судини (кодування червоним, коли кров наближається до зонду, синім, коли воно віддаляється від нього, турбулентність кодується по-різному). Також можливо отримати зображення з колірним кодуванням на основі кількості і енергії циркулюючих еритроцитів, причому ця техніка більш чутлива до повільним потокам.

Для дослідження органів черевної порожнини і за очеревиною, а також порожнини малого таза використовується частота 2-3,5 МГц. Для дослідження щитовидної залози частота - 7,5 МГц. Використання контрастних продуктів, призначених для ультразвуку, знаходиться на стадії розробки. Завдяки обладнанню нового покоління, лікар при дослідженні вен і артерій кінцівок, перемикається з зонда 12 МГц на 18 МГц для отримання якісних зображень і точних вимірювань.