У чому різниця між словами «паморозь» і «мжичка»?

На перший погляд, а тим більше на слух зрозуміти різницю між двома схожими за звучанням словами (паронимами) визначити важко. Часто не тільки іноземні громадяни, але також росіяни плутають ці два поняття, іноді і взагалі не розбираються. Щоб раз і назавжди запам'ятати їх схожі та відмінні риси, необхідно детально розібратися окремо з кожним з них.

Що розуміється під словом "паморозь"?

Коротко кажучи, паморозь - це осад, котрий постає у вигляді крижаних часток, утворюється в зимову морозну туманну погоду, який залишає легкий сніговий покрив на гілках дерев, тонких, довгих предметах, площинах, але на них набагато гірше. Часто це явище плутають з інеєм, хоча останній є повною протилежністю першого. Іній не лягає на тонкі, вузькі площині, а паморозь на широкі поверхні. Перевірочне слово до нього - мороз. Це слово тільки про зимову холодну погоду, крижане повітря.

Існує дуже цікавий факт про це слово. Раніше воно використовувалося, як діалектне, тобто застосовується в мові жителів певної місцевості. Однак потім були внесені відповідні поправки, і це слово стало використовуватися широко в літературному і побутовому мовою. Виглядає таке явище, до речі, досить гарно, коли тендітні квіточки покриті колючим, але ажурною памороззю. Головна умова появи - це висока вологість, по іншому, туман, а наслідком появи паморозі є випаровування.

буває паморозь зерниста, а буває кристалічна. Перший вид випадає зазвичай при несильному морозі, безвітряної погоди. Може спостерігатися як в денний час доби, а також у нічний.

Паморозь ж кристалічна, переважно, випадає, практично завжди, вночі, при низькій температурі, при вітряну погоду.

Що являє собою "мжичка"?

Це, навпаки, вид атмосферних опадів, що представляють собою дуже дрібний дощик, швидко моросящій. Випадає цей осад, частіше за все, навесні або восени. У побуті використовуються такі дієслова, як "крапає" або "накрапати" - ось вони, як раз, використовуються при описі таких опадів. Для цього явища характерна похмура погода, низька температура повітря і т. П.

Можна мжичка асоціювати з рідиною для легшого запам'ятовування. Це своєрідні опади рідкого вигляду. Для збільшення ймовірності запам'ятовування відмінностей між двома словами можна вивчити різні прислів'я про мороз і про мжичка.

Які подібності мають слова "паморозь" і "мжичка"?

Перш за все, обидва цих поняття є видами атмосферних опадів, випадають вони, як правило, обидва при зниженою температурі. Вони обидва покривають різні поверхні. Дуже схожі ці терміни за вимовою (на слух).

Порівняння двох понять

  1. орфографическое побудова. Хоч обидва цих слова схожі один на одного, крім цього вони мають величезну відмінність по буквах "з" і "с". Тому при використанні цих слів письмово варто підбирати перевірочні слова. До слова "паморозь" - перевірочне слово - "морозить", а до слова "мжичка" - "мрячить".
  2. за сезонності. Обидва осадка випадає в різні пори року: "паморозь", - переважно, взимку. А ось "мжичка" - навесні або восени.
  3. За зовнішнім виглядом. Перші являють собою дрібні частинки крижинок, що нагадують сніжинки, другі - дуже дрібний швидкий дощ. Хоч обидва осаду - це вода, але все ж є її різні стани. При зимових опадах вода - тверда, а при осінній - весняних - рідка.
  4. На яку поверхню поширюється. Паморозь поширюється, здебільшого, на тонкі і вузькі поверхні, мряка ж потрапляє на широкі площини.
  5. територіальне розташування. Також за цим критерієм вони є повними протилежностями. Якщо мжичка частіше можна спостерігати в теплих регіонах, то паморозь в холодних краях.
  6. заподіяння шкоди. Перший осад - мряка, частіше не приносять ніякої шкоди ні людям, ні рослинам. Про нього навіть складено кілька прикмет. Наприклад, що при даному осаді дедалі зростає з ще більшою швидкістю і, навіть, люди, особливо, діти. До речі, вони люблять дрібний дощик, бігати під ним, гуляти. А ось другий осад може знатно нашкодити врожаю і електроенергії.
  7. Температура повітря. Обидва види опадів спостерігаються при зниженій температурі, тільки паморозь випадає при мінусовій, частіше, в північних регіонах Росії - на Камчатці, в Мурманської області, а мряка - при плюсовій температурі, в теплих регіонах Росії.

Так, використовуючи перевірочні слова, пам'ятаючи про характерні риси слів "паморозь" і "мжичка", можна легко в них розібратися. На слух, звичайно ж, визначити, про що йде мова вже набагато важче. В такому випадку необхідно орієнтуватися на використовуваний контекст співрозмовника або просто у нього про це уточнити.