У чому різниця між тиском і силою тиску

На даний момент часу, тиском прийнято називати таку фізичну величину, яка дорівнює відношенню сили, що діє перпендикулярно деякої поверхні, безпосередньо до площі цієї поверхні. Ну а ось під силою тиск, мають на увазі силу, що перпендикулярно діє по відношенню до деякої, визначеної поверхні. Може здатися, що на цьому закінчуються основні відмінності двох цих понять. Насправді, це зовсім не так і в тому випадку, якщо вам цікаві більш докладні нюанси, щодо відмінностей обох цих понять, вам треба було б витратити трохи більше часу на те, щоб зрозуміти в яких випадках ними найчастіше користуються.

Основні відмінні риси тиску і сили тиск

В першу чергу, відзначити варто було б те, що тиск - це скалярна величина, у якій не може бути будь-якого напрямку. Прийнято вважати, що тиск потрібно для того, щоб охарактеризувати стан так званої «суцільного середовища». З цієї причини, таке поняття і виступає в якості діагонального компонента тензора напруги. Останній, являє собою тензор, що відноситься до другого рангу. Складається він з таких дев'яти величин, які передбачені тут для того, щоб в довільній точці навантаженого тіла, представляти механічне напруження.

Як відомо, тиск є інтенсивної фізичної величиною, для позначення якої, користуються символом p, який походить від латинського слова pressura, дослівний переклад якого і позначає тиск. Не можна не відзначити також і того, що в даний момент часу, таке слово, як «тиск», може бути застосоване по відношенню до самих різних галузей людської діяльності. Так, наприклад, зараз прийнято розрізняти такі поняття, як артеріальний тиск, атмосферний тиск, тиск світла, а також диффузионное тиск.

Формула тиску


Якщо велика частина вищезгаданих термінів, достатньою популярністю - не користуються, а про артеріальний тиск абсолютно не доречно говорити в нашому сьогоднішньому огляді, то ось атмосферний тиск, заслуговує якогось вашої уваги. Вимірюється воно барометром і дорівнює вазі вищерозміщеного стовпа повітря, площа підстави якого - одиниця. Ну а ось якщо на тіло і діє така сила, що під її впливом воно в кінцевому підсумку деформується, то таке поняття, цілком доречно називати силою тиску.

Роль сили тиску, може відігравати будь-яка сила. В якості такої, може бути використаний вага тіла, якому без будь-яких проблем вдалося б деформувати опору або така сила, під впливом якої, певне тіло притискається до поверхні. Також, як і будь-яка інша сила, це поняття, прийнято вимірювати в ньютонах, що говорить про ще один, не менш важливому відміну розглянутих нами сьогодні понять, адже звичайне тиск, вимірюється в паскалях.

Відзначити варто було б також і те, що роль сили тиску крім одного тільки ваги, може виконати будь-який інший сила пружності. До речі кажучи, що стосується безпосередньо самого тиску. Змінити його тим чи іншим чином вам вдасться тільки в тому випадку, якщо ви поміняєте силу тиску, ну або принаймні, змініть поверхню на яку ця сила впливає.

висновки

З огляду на все вище переліченого, щоб скласти якусь картину того, що відбувається і надати вам можливість все таки дати відповідь на питання: чим тиск відрізняється від сили тиску, поспішаємо представити вашій увазі кілька, найбільш важливих моментів. Не забувайте, що тиск - це фізична величина, яка дорівнює відношенню тієї сили тиску, яка прикладається до даної поверхні, до площі цієї ж поверхні. У той самий час, силою тиску, називають ту силу, яка перпендикулярно прикладається до поверхні.

З огляду на це, ми і можемо говорити, що тиск віднесено до одиниці площі, ну а ось сила, відноситься вже до всієї площі дна, яку в сучасній фізиці, позначають букой Н. Навіть якщо не враховувати того, що в разі обох цих понять, прийнято користуватися абсолютно різними одиницями вимірювання, можна говорити що ці явища - зовсім різні. По суті справи, тиск - це звичайна характеристика, яка може бути порівнянна з освітленістю, в той час, як сила тиску - це те безпосередній вплив, яке було таким явищем викликано.