Вольтарен або диклофенак - який з препаратів краще?

На фармацевтичному ринку є величезна кількість НПЗЗ - нестероїдних протизапальних засобів. Вони ефективно борються із запаленням, усувають біль і знижують температуру. Але серед достатку препаратів не знає людині важко розібратися, який же з них краще.

Серед НПЗЗ є препарати "Диклофенак" і "Вольтарен", які мають один і той же діючий компонент і схожі за своєю дією. Але все - таки виникає питання, що з них і для кого краще?

диклофенак

Препарат групи НПЗЗ, що володіє вираженою протизапальною, знеболюючим і жарознижувальну дію. Також усуває набряклість, припухлість і скутість суглобів при суглобових патологіях. Головною діючою речовиною є диклофенак натрію.

Засіб випускається в наступних формах:

 1. Таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою.
 2. Розчин для ін'єкцій.
 3. Мазь для зовнішнього застосування.
 4. Гель для зовнішнього застосування.
 5. свічки ректальні.
 6. краплі очні.

Кількість діючої речовини залежить від форми випуску.

Медикамент застосовується при наступних показаннях:

 • Больовий синдром при ішіасі, люмбаго, ревматизмі, радикуліті та інших запальних патологіях суглобів.
 • міалгія.
 • невралгія.
 • артралгія.
 • Зубний біль.
 • Дегенеративно - дистрофічні захворювання опорно - рухового апарату - остеохондроз, артроз і ін.
 • Запальні патології органів малого тазу.
 • Інфекційно - запальні захворювання - ангіна, тонзиліт, фарингіт, отит і ін.
 • Лихоманка, викликана застудою, грипом і т.д.
 • Пошкодження м'яких тканин.
 • Запальні процеси в оці.
 • Післяопераційний період для зниження рівня болю.
 • Травми і посттравматичний період.
Показаннями до застосування засоби є: непереносимість компонентів, захворювання шлунково-кишкового тракту (у тому числі патології в стадії загострення), гостра ниркова і печінкова недостатність, важкі патології печінки, гостра серцева недостатність, захворювання, пов'язані з порушенням згортання крові, період вагітності в 3 триместрі і лактації . Таблетки не можна приймати пацієнтам з непереносимістю лактози.

Більш точні інструкції по застосуванню вказані на упаковках кошти. Слід уважно ознайомитися з ними перед застосуванням.

Медикамент має російське виробництво, тому ціна на нього коливається від 15 до 50 рублів, в залежності від форми випуску.

Відпускається без рецепта.

Вольтарен

Препарат групи НПЗЗ, що має виражену протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Усуває набряклість і скутість суглобів при різних суглобових патологіях. Головним діючим компонентом є Диклофенак натрію.

Засіб випускається в наступних формах:

 1. таблетки.
 2. Розчин для ін'єкцій.
 3. свічки ректальні.
 4. Спрей для зовнішнього застосування.
 5. пластир.

Кількість діючої речовини залежить від форми випуску.

Препарат застосовується при:

 • Запальних захворюваннях суглобів і хребта: артриті, спондилезе, ішіасі, люмбаго, ревматизмі і т.д.
 • Дегенеративно - дистрофічних захворюваннях суглобів і хребта: остеохондрозі, артрозі і т.д.
 • міалгія.
 • артралгія.
 • Зубний біль.
 • Пошкодження м'яких тканин.
 • Запальні процеси в органах малого таза.
 • Інфекційно - запальні захворювання - ангіна, тонзиліт, фарингіт, отит.
 • Післяопераційний і посттравматичний період.
Дане НПЗЗ не можна застосовувати при: непереносимості компонентів, патологіях ШКТ (в тому числі в фазі загострення), в третьому триместрі вагітності та в період грудного вигодовування, при нирковій, печінковій, серцевої недостатності, важких патології печінки, захворюваннях, пов'язаних з порушенням згортання крові. Таблетки не можна приймати пацієнтам з непереносимістю лактози.

Більш точні інструкції по застосуванню вказані на упаковках кошти. Слід уважно ознайомитися з ними перед застосуванням.

Даний медикамент проводиться за кордоном - в Швейцарії і в Великобританії, тому він набагато дорожче російських аналогів. Ціна на препарат становить від 200 до 600 рублів, в залежності від форми випуску.

Подібності та відмінності

Так як до складу обох медикаментів ходить одне і ту саму діючу речовину, то принципової різниці між ними немає. Вони обидва забезпечують усунення запалення, болю, набряклості, спека і інших симптомів.

Істотна різниця проявляється в ціні. Недорога ціна "Диклофенак" обумовлена ​​тим, що засіб виробляється в Росії. "Вольтарен" виготовляють за кордоном, і перш, ніж доставити його в Росію, на товар накладають різні митні збори. Тому ціна "Вольтарену" набагато вище, ніж його аналога.

Якщо порівнювати форми випуску, то у обох НПЗЗ вони практично однакові. Але "Диклофенак" має форму випуску у вигляді очних крапель, що дозволяє використовувати його при різних очних патологіях. "Вольтарен" випускається у вигляді лікувального пластиру, одна сторона якого просякнута розчином з діючою речовиною. Пластир клеїться на шкіру і забезпечує точковий вплив на проблемні місця - особливо корисно це при радикуліті, остеохондрозі, ішіасі, люмбаго.

Існує також різновид одного з препаратів - "Вольтарен-Емульгелю", який має масляну гелеву консистенцію. Завдяки такій текстурі засіб швидше всмоктується в шкірні шари і забезпечує більш швидкий ефект. Другий медикамент всмоктується в шкірні шари трохи повільніше, ніж його аналог, тому ефект від нього виникає не так швидко.

Таким чином, можна зробити висновок, що обидва препарати майже не відрізняються один від одного і мають схожу дію. Перед використанням рекомендується проконсультуватися з лікуючим фахівцем, щоб уникнути виникнення ускладнень і побічних ефектів. Також слід уважно читати інструкції по застосуванню.