У чому різниця між нахабством і сміливістю?

Нахабство і сміливість, протилежні за змістом особливості людського характеру. Між цими двома властивостями проходить тонка грань, і часто складно визначити яке з цих якостей є переважаючим. Для того щоб не помилитися, необхідно зіставити обидва поняття, і визначити в чому ж відмінність, і чи існують подібності між ними.

нахабство

Серед людей має популярність висловлювання, "Нахабство - це друге щастя". Персони, що володіють подібним якістю, насправді, справляють враження щасливих, що не мають проблем людей. Але під зовнішньою оболонкою сильної і харизматичної особи, дуже часто ховається слабкий, зацькований страхами відбувся людина.

Що це за якість? Чому його вважають другим щастям? Насправді, нахабство це зухвала поведінка, відсутність почуття сорому і відповідальності. Саме нахабні люди дозволяють собі, порушити зону комфорту оточуючих людей, вести себе зухвало. Звичайно всі люди різні, і можливо, для деяких щастя полягає в тому, щоб отримувати власну вигоду, створюючи незручності іншим. Захист особистих інтересів, всупереч громадській думці.

сміливість

Протилежне якість нахабства - сміливість. Сміливість міста бере! Так говориться в одній відомій приказці. Є багато подібних висловів, в яких сміливі люди описуються як відважні, здатні на безстрашні вчинки. Виходячи з цього, можна дійти невтішного висновку про цій якості, як про благородного, що викликає шанобливість і повагу.

Багато хто помилково вважає, що сміливість - це повна відсутність страху. Насправді ж, це визнання своїх страхів і постійна боротьба з ними. Контроль над фобіями, а не навпаки. Це якість характерно воїнам, вождям, ватажкам. Але вона притаманна не тільки великим людям, сміливі люди також зустрічаються в повсякденному оточенні. Зазвичай вони виділяються впевненим поведінкою, прагненням домогтися успіху. Це активні, що беруть у всьому на себе відповідальність люди.

схожість

Нахабство і сміливість, ці якості часто плутають, приймаючи одне за інше. Всьому виною схожа манера поведінки і харизматичність володарів цих якостей. Виявляють впевненість люди, завжди виділяються в суспільстві і стають зразком для наслідування. Нижче перераховані основні схожі показники характерні обом якостям:

 • активність. Яскраво виражене поведінка на публіці. Різкі дії, рішучі вчинки, прагнення звернути на себе увагу оточуючих.
 • самовпевненість. Впевненість у власних силах.
 • Захист своїх прав. Відстоювання своїх інтересів всупереч усьому, незважаючи на ситуацію, що склалася.
 • Наявність особистої думки. Уміння захищати свою думку, переконувати в своїй правоті.
 • Досягнення цілей. Постановка особистих цілей і прагнення до їх досягнення.

відмінності

Як виявилося, між двома протилежними якостями є багато спільного. Очевидно, що на перший погляд подібностей досить, щоб порахувати ці якості близькими один до одного. Але перше враження, як відомо, часто, буває помилковим. Перераховані вище схожості, правильніше буде віднести до поверхневих ознаками, що не зачіпають глибинні властивості характеру. Тому для більш точного уявлення, необхідно провести ще одну аналогію, і визначити відрізняють їх один від одного риси. Отже, основні відмінності:

 1. Нахабство - бажання задовольнити свої особисті потреби, навіть якщо це завдасть незручність чи шкода оточуючим людям. Сміливість - прагнення до досягнення високих цілей. Але цілі ці не мають негативного впливу на оточення. Навпаки, вони благотворно впливають на життя людей.
 2. Нахабство - нетактовність, хамство і грубість. Сміливість - прояв шанобливого ставлення до всіх.
 3. Нахабство - боягузтво, острах своїх страхів і приховування їх від людей. Сміливість - внутрішня боротьба з фобіями, мужність. Усвідомлення своїх слабких сторін, прагнення до самовдосконалення.
 4. Нахабство - розпалювання конфліктів. Створення напруженої атмосфери в колективі. Сміливість - вирішення спорів шляхом врегулювання конфліктів.
 5. Нахабство - ненадійність і безвідповідальне ставлення до справи. Сміливість - відсутність страху перед відповідальністю, перфекціонізм у виконанні справ.
 6. Нахабство - пасивна поведінка, порушення трудової дисципліни. Сміливість - прояв ентузіазму. Активна громадська діяльність.

Нахабство складно назвати позитивним властивістю, так як нею володіють безпринципні люди, не мають цінностей. Сміливість, навпаки, викликає повагу, має спорідненість з благородністю. Такі люди, часто є авторитетами в суспільстві. Сміливість, золота середина між крайнощами. А нахабство - безглуздий поведінка, що викликає презирство. За підсумками порівняння, сміливість по всіх параметрах успішно протистоїть нахабства, яка, як аморальне властивість характеру, одержувати поразку.

Люди по-справжньому розкриваються не тільки коли залишаються наодинці з самими собою, але також в ті моменти, коли від них вимагається прийняття серйозних рішень. Важливо вміти визначити, яким з цих якостей володіє людина. Адже існують ризики визнати прояв нахабства - сміливістю, а гідного, обмовити боягузом. Така поведінка не зіб'є з толку, коли є поняття про глибинні особливості цих якостей. Ці знання допоможуть визначити, чого очікувати від людини, і чи варто покладатися на його допомогу у важливій життєвій ситуації.