У чому різниця між навушниками або гарнітурою?

У 70-і роки 20-го століття пристроями для прийому або передачі мови і музики цікавилися в основному діскжокеі і професіонали студійного запису і радіостанцій. Потім з'явилися доступні за ціною цифрові носії, а гаджети стали уміщатися в кишені. Будь-яка людина може купити і користуватися навушниками. Ці аудіо відсікають сторонні шуми і не заважають іншим людям. Чим же відрізняються навушники від гарнітури?

Що таке навушники?

Це прилад для індивідуального прослуховування музичних композицій, мовних або інших звукових сигналів. Види навушників класифікують за різними ознаками.

Залежно від особливостей конструкції:

 1. вставні або "гудзики". Найдешевші, можуть легко випадати з вуха і пропускають звукові коливання назовні.
 2. внутрішньоканальні або "затички". Більш шумоізоліровать, мають кілька насадок для підбору під конкретні вуха. Але при прослуховуванні з великою гучністю можуть вплинути на слух і більше засмічуються.
 3. змішані. Об'єднують 2 перераховані категорії.
 4. накладні. Закріплюються зверху на вушній раковині або на наголов'я за допомогою дужок. Досить добре звучать і важать менше повнорозмірних. Зі зменшенням товщини амбушур, як правило, поліпшуються баси і швидше передається звук.
 5. повнорозмірні. Охоплюють всі вухо, мають хорошу шумоізоляцію. Непортативність і коштують дорожче попередніх видів.
 6. моніторні або студійні. У них найкращий звук з широким спектром і найбільш товстий і довгий шнур, великі вага і наголов'я. непортативність.

По конструкції випромінювача:

 • динамічні. Магнітну котушку і провідник з'єднують з мембраною. Магнітне поле, генерувати змінним струмом, надсилається на мамбрану. Так влаштовано більшість бюджетних пристроїв.
 • Арматурні (моніторні). Якір із звуковою котушкою розміщують в полі П-образного магнітопровода. Вище ККД і чистіше звук. Використовують для радіопередач і посилення звукових сигналів.
 • изодинамического. Тонка тефлоновая пластинка з алюмінієвим напиленням коливається між магнітами, створюючи потужний і якісний звук при наявності підсилювача.
 • електростатичні. Плівка з металізованим покриттям під впливом звукового сигналу коливається між металевими пластинами. Звук максимально чистий.

Ціна збільшується при просуванні від одного виду до іншого зверху вниз.

Що таке гарнітура?

Це пристрій, необхідне людині для мобільного двостороннього зв'язку з іншими людьми або пристроями. Комплект включає навушники (телефон) плюс мікрофон. Особливості аксесуара в тому, що він:

 1. служить для спілкування, тобто як для слухання, так і передачі команд, мови і співу через вбудований мікрофон.
 2. дозволяє приймати і здійснювати дзвінки без впливу на екран або кнопки смартфона або телефону.
 3. Володіє кріпленням для мікрофона.
 4. часто має пульт, що дозволяє управляти розмовами і голосовими повідомленнями.

У надітому стані комфортніше смартфона, оскільки не вимагає постійного виймання з кишені і прикладання до вуха, що зручно, коли руки зайняті чимось ще. Тому такий девайс стає незамінним помічником у роботі водіїв, рятувальників, промислових альпіністів, монтерів і представників подібних професій. До речі такий прилад виявляється при тренуваннях спортсменів, пересуванні туристів, використанні в офісі брокерів, а також індивідуальному перегляді фільмів вдома або в міні-готелі,

Що спільного у цих пристроїв?

Вони дозволяють на ходу прослуховувати ЗМІ, ресурси Інтернету і інші джерела аудіо- та відеоінформації в запису і онлайн. Наприклад, радіопередачі, аудіокниги, концерти, файли в звуковому форматі. Багато аксесуари оснащені панеллю керування для регулювання гучності, постановки на паузу і перемикання треків. Підключаються до планшета, смартфону, плеєра або комп'ютера.

За способом передачі бувають:

 • провідні. Звуковий сигнал передається по дроту, одночасно є антеною при прийомі передач з портативних радіоприймачів.
 • бездротові. Зручні при переміщенні, але зазвичай працюють на невеликій відстані від аудіо джерела. Якість звуку часто гірше, ніж у провідних представників того ж цінового діапазону, вимагають наявності акумуляторів або батарейок.
 • гібридні. Об'єднують попередні різновиди.

У чому різниця?

Мікрофон на гарнітурі дає можливість не тільки слухати, а й передавати інформацію іншій людині або записуючого пристрою.

Навушники гарнітура
Основне призначення Прослуховування музики. Передача і прийом мови.
кріплення Зручне кріплення на вухах в накладних різновидах або без нього при інших. Може бути на дроті або наголов'я.
Вимоги до конструкції наявність динаміків. Наявність динаміків і мікрофона.
наявність управління Часто відсутня. Цілком достатньо лише наявності кнопок для регулювання гучності. Як мінімум мають один перемикач для прийому і скидання дзвінків. Найчастіше - кілька.
параметри якості Звучання, що не спотворюють частоти. Як, правило, краще, ніж у гарнітури. Потужний, чутливий і надійний мікрофон, що дозволяє при наявності шумів без втрати слів передавати мову. Якість звуку відходить на другий план.
вартість Залежить від популярності виробника, функціональних особливостей і технічних характеристик пристрою. Зазвичай дорожче при параметрах динаміків, схожих з параметрами навушників.

Отже, вибираючи з двох пристроїв однаковою вартістю, слід виходити з їх призначення. Якщо доводиться часто розмовляти, то зручніше купити гарнітуру, щоб не діставати кожен раз телефон з сумочки або кишені. При цьому доведеться принести в жертву мікрофона якість відтвореного звучання.