У чому різниця між мовами Java і Javascript?

Сьогодні Java і JavaScript - це популярні мови в програмуванні для бізнесу. Якщо судити за назвами, може здатися, що у них багато спільного, але подібність у назві мов - не більше ніж задумка розробників. мови мають абсолютно різну структуру. Кожен має унікальну специфікою застосування, хоча в деяких випадках обидві мови можуть використовуватися при вирішенні одних і тих же завдань.

На що здатний мову Java

Мова Java багато запозичив від с # та з ++, хоча насправді містить зовсім інші концепції. Їх суть полягає в більш легкому і безпечному написанні коду. Головна перевага Java - можливість створити універсальний код, який потенційно може працювати де завгодно. Для адаптації під спеціальні платформи розробляється файл з розширенням jar, що значно спрощує процес компіляції.

Основна умова використання цього файлу - наявність в системі віртуальної машини, яка представляє собою набір інструкцій, розроблених під конкретне середовище і забезпечують роботу з Java. Завдяки цьому даний мова отримала широку сферу застосування - від простих рішень в десктопних додатках до серйозних наукових досліджень, де він використовується для виконання складних математичних розрахунків і не тільки.

Велику популярність мови Java забезпечили мобільні додатки. Сьогодні він став офіційною мовою розробити конструкцію тки для найпопулярнішою ОС мобільних платформ - android.

Надійність і безпека даного мови дозволяє створювати програми управління рахунками для клієнтів банку, користувачів віртуальних грошей, при розрахунках в онлайн-магазинах і в рішенні інших задач, пов'язаних з фінансовими потоками.

JavaScript - мова в сфері веб-розробки

JavaScript створювався зовсім за іншим принципом - з метою розширення можливостей веб протоколу html. Спочатку він мав назву LivesScript. Приставка Java з'явилася, коли виникла ідея використовувати функціональність існуючого на той момент мови програмування Java, щоб забезпечити динаміку програмного коду. До моменту виходу Java не запускався в мережі, тоді як JavaScript вже завоював велику популярність спільно з html і css в інтернеті.

З розвитком технологій JavaScript перестав бути виключно браузерні інструментом. Через деякий час він утвердився як один з найбільш гнучких мов програмування, який застосовується при створенні веб-додатків, програм для мобільних платформ і навіть для офлайнового використання. У третьому випадку розробка проводиться за допомогою спеціальних фреймворків, в яких виконується HTML і CSS і сама мова. JavaScript вважається найбільш популярним рішенням при розробці веб-додатків. Найчастіше саме в фронтенді, але є і безліч рішень для розробки програм, що працюють на сервері.

Із розвитком інструментів програмування він все частіше стає рішенням для розробки мобільних додатків. За допомогою React, Native і ін. Фреймворків можна створювати повноцінні програми, здатні інтерпретувати JavaScript через спеціальну середу виконання коду.

Що спільного між Java і JavaScript

Обидві мови мають кілька подібностей поверхневого характеру, які ніяк не пов'язані з функціоналом. Це частково назву і трохи схожий синтаксис. На відміну від Java, JavaScript відразу інтерпретується, виключаючи процес компіляції. Браузер або інша система, де застосовується цей код, відразу ж виконує його при отриманні. Для цього існують спеціальні середовища виконання коду в різних браузерах, а також вузькоспеціалізовані - для вирішення певних завдань.

В іншому це абсолютно різні мови, які сьогодні мають суміжні області застосування. Обидві мови часто використовуються на серверах, але в більшості випадків - Java.

Ще одна спільна риса - велика кількість різноманітних бібліотек і фреймвороков. Всі вони розроблялися під певні завдання і доступні всім розробникам на офіційних сайтах.

У чому відмінності?

Принципових відмінностей в мовах досить багато. Перш за все, у них абсолютно різна природа уявлення для системи. Java розробляється в уже інтегрованому середовищі і проходить своєрідний процес компіляції в байт-код. Мова JavaScript запускається спеціальної середовищем виконання коду в тому вигляді, в якому він заданий. Щоб редагувати Java, необхідний спеціальний інструмент розробки, а з JavaScript досить використати текстовий редактор. Це і є принципова різниця між компіляцією Java і інтерпретацією JavaScript.

Ще одна принципова відмінність полягає в налагодженні, що безпосередньо пов'язано з попереднім аспектом. Так як Java проходить процес компіляції, будь-які порушення структурності коду відразу дають про себе знати. Для налагодження підключається JVM, дозволяючи проводити роботу над помилками в реальному часі. На відміну від JavaScript, помилки знаходяться на стадії компіляції в байт-код, в той час як у інтерпретується мови недоліки коду проявляються вже безпосередньо в процесі роботи.

Яку мову краще?

З урахуванням сучасного розвитку обох мов вибір певного з них слід проводити з оптимальних значень продуктивності, функціональності і швидкості роботи.

Java - більш складний і обмежений, завдяки чому програми на цій мові працюють безпечніше, і в цілому має кращу функціональність. Але це також підвищує трудомісткість розробки і час на її проведення. JavaScript в порівнянні з цією мовою видає більше помилок при налагодженні і не підходить для написання складного коду, але в той же час вимагає набагато менших зусиль.

Для стандартних завдань інтернету найкраще використовувати JavaScript, а Java залишити для розробки складного комплексного софта. При створенні десктопних і мобільних додатків все залежить від конкретно поставлених завдань, вимог до функціонала і тимчасових обмежень. Сьогодні вибір все частіше залежить не від самих мов, а від якості сучасного фреймворку, існуючого для вирішення даного завдання.