У різниця між накопичувальним рахунком і внеском

Для зберігання грошей населення давно користується послугами державних або комерційних банків. Якщо готівкові лежать вдома, то щорічна інфляція, знижує їх реальну вартість. Крім цього існує ризик втрати в результаті крадіжки. Тому кожна людина, перш ніж вкласти заощадження задається питанням як їх зберегти і примножити. Крім добре знайомого ощадного вкладу фінансові організації пропонують відкрити накопичувальний рахунок, який має кілька відмінних рис і ще не такий популярний.

Накопичувальний рахунок: умови і переваги

Більшість громадян вважає за краще мати вільний доступ до особистих фінансів без втрати відсотків. Тому непоганою альтернативою вкладу є накопичувальний рахунок, який передбачає отримання доходу від відсотків і зняття грошей до певної суми в будь-який час.

Такий вид заощадження найчастіше пропонується власникам карт даного банку і має свої плюси:

 1. Якщо розмір коштів, що вносяться на картку обмежений, то необхідну суму можна переводити на рахунок.
 2. Можливість переказу коштів, якщо відсотки на залишок по карті нижче або зовсім не передбачені.
 3. Спосіб безпечного зберігання і швидкого зняття грошей використовуючи онлайн або мобільний банк.

Умови залежать від обраного банку. Тому, щоб отримати максимальну вигоду, слід визначити відповідні параметри користування.

Поняття ощадного вкладу і його види

Для відкриття вкладу, досить укласти з банком договір, в якому прописані такі пункти:

 • Розміру коштів, що вносяться.
 • Процентні ставки.
 • терміну закінчення.
 • На яких умовах можливе дострокове закриття або продовження його після закінчення періоду.

Мета вкладника передати гроші на зберігання з отриманням прибутку. Положення договору при будь-яких обставин не змінюються, тому цей спосіб вигідний тим, що виключає зміни в односторонньому порядку і зниження процентної ставки навіть в умовах девальвації. Особливо це актуально для великих вкладень.

Залежно від цілей і розміру заощаджень внесок може бути:

 • терміновий, якщо відкривається на певний період, після закінчення якого всі засоби видаються вкладнику з нарахованими відсотками в повному обсязі без виплати по частинах. Недоліком є ​​неможливість здійснення операцій по депозиту до закінчення терміну.
 • цільовий - використовується для накопичення, відрізняється тривалим періодом дії, високою процентною ставкою і можливістю поповнення.
 • Мультивалютний - дозволяє зберігати гроші в будь-якій валюті, а також переводити їх з однієї валюти в іншу. Завдяки чому коливання валютних курсів не завдають істотних збитків.
 • До вимоги - має дуже низьку процентну ставку - до 1%, але передбачає зняття грошей в будь-який час без штрафних санкцій банку.
 • спеціальні пропонуються для різної категорії громадян з відповідними умовами, програмою лояльності. Наприклад, для пенсіонерів або підприємців.
 • розрахунковий - передбачає не тільки поповнення, а й зняття суми в розмірі зазначеної в договорі. Можуть використовуватися для оплати штрафів або інших цілей.

Відмінності рахунку від вкладу

Накопичувальний рахунок і ощадний вклад, незважаючи на загальну задачу збереження і збільшення заощаджень мають кілька суттєвих відмінностей:

 1. Договір по депозиту не змінюється, до кінця терміну дії. Це забезпечує стабільність і захист від фінансових ризиків. За накопичувальним рахунком банк може внести зміни на свій розсуд і навіть коригувати відсотки за ставкою.
 2. Депозит має фіксований термін дії і обмеження користування засобами. Рахунок відкривається на невизначений термін. Власник має право закрити його в будь-який момент, поповнити, зняти певну суму не втрачаючи відсотків.
 3. Вклад можна відкрити в рублях або валюті, а рахунок тільки в рублях.
 4. Відсоткова ставка за вкладами більш висока, ніж за накопичувальними рахунками.
 5. Відкрити депозит може кожен повнолітній громадянин Росії. Власниками ж накопичувальних рахунків є найчастіше тільки власники карток даного банку, і пакет послуг часто містить вигідні бонуси і різні опції.
 6. Можливо стягування комісії за операціями з картами.

Кошти на накопичувальних рахунках, як і на ощадному депозиті, застраховані державою, що є гарантією захисту накопичень в розмірі до 1,4 мільйона рублів.

Рахунок або вклад: що зручніше?

Віддати перевагу рахунку слід, якщо передбачається часте користування карткою і пропоновані опції принесуть додаткову вигоду. Також підходить особам, які бажають зберегти можливість вільного зняття готівки. А також це є чудовою нагодою зібрати певну суму з мінімальним вкладенням.

Велику суму грошей, яка точно не буде потрібно в найближчому майбутньому краще зберігати на депозиті, що дозволить отримати пасивний дохід від нарахованих відсотків. Додаткова перевага полягає в незмінною фіксованою ставкою, що дозволяє вкладнику розрахувати прибуток.

висновок

В даний час банки надають величезний вибір, як накопичити і зберегти особисті заощадження. Тому слід не тільки уважно вибирати установу, але визначитися який спосіб найбільше підходить вивчивши всі його переваги і недоліки. А який з банківських продуктів відповідає заявленим вимогам вирішувати тільки вкладнику.