У різниця між пальмовим і кокосовим маслом?

Найчастіше схожі або навіть однакові рослини складаються з різних частин. Так, наприклад, з пальмових дерев можна отримувати різні види олії. Для цього об'єктами переробки стають і плоди, і сама рослина.

За рахунок того, що обидва рослини є пальмами, у продуктів є схожі властивості. Але і без відмінностей, безумовно, не обійдеться. У чому ж полягає різниця між, наприклад, маслами, такими як пальмова і кокосова?

Пальмова олія

Цей продукт виходить з олійної пальми. Її плоди зовні схожі на деякий гібрид яблук і слив. Переробляють їх способом пресингу їх м'ясистої частини і подальшою вичавки.

Такий рослинний продукт використовується людиною для споживання їжі вже близько тисячі років. Він є одним з найпопулярніших товарів в світі. Використовується при виробництві сиру і величезної кількості інших продуктів харчування.

Масло пальми часто додається в харчові продукти. Через низьку ціни на продукт виробники не гребують замінювати їм будь-який інший рослинний інгредієнт. До цього дня ходять чутки, що воно є страшно шкідливим, перебуваючи в складі їжі, і будь-який продукт з ним в складі варто "відразу ж утилізувати". Але це, безумовно, не так.

Низька ціна на добавку обумовлена ​​масовістю виробництва. З одного гектара посадок пальм виходить в 10 разів більше продуктів переробки, ніж з аналогічної площі посадок соняшнику або будь-якого іншого рослини. При цьому процедура переробки обходиться куди дешевше, і технологія набагато простіше будь-який інший.

Кокосова олія

Цей продукт отримують з кокосової пальми. Під переробку потрапляє плід - горіх, який зветься просто кокосом. Масло робиться з м'якоті кокоса.

Щоб виробляти це, потрібно значно більше часу. Не кожен плід може потрапити на виробництво - необхідно відбирати лише ті, які дозріли до конкретного стану. Цей стан характеризується тим, що рідина в шкаралупі починає густіти і утворює м'якоть - копру.

Процес виробництва буває різний. Так, наприклад, використовують два види віджиму - холодний і гарячий.

Кокосове масло тверде, має біло-молочного кольору, солодко пахне, його смак віддає горіхом. Як і інші рослинні масла, воно випускається в рафінованому вигляді і в нерафінованій. Для вживання в їжу більше підходить перший варіант - він чистіше і краще оброблений.

Крім харчових цілей, воно часто використовується в косметиці. Його властивості дозволяють додавати його в зволожуючі і живильні креми, приємний запах замінює ароматизатор.

що спільного?

  • обидва масла - продукти переробки плодів пальмових дерев. Нехай ці пальми і належать до різних видів, у них одне сімейство - пальмові.
  • Придатні в їжу. Але тільки в теорії. Тут немає заклику вживати будь-яка з них.
  • Мають ряд схожих корисних властивостей. До них, наприклад, можна зарахувати здатність до зволоження.
  • Застосовуються в різних агрегатних станах.

Так, наприклад, на деяких виробництвах заморожують пальмова, а для інших цілей плавлять кокосове.

Чим відрізняються?

Насамперед важливо усвідомити, що пальмова і кокосова олії - різні. Після того, як всі забобони з приводу однаковості відкинуті, можна приступати до обговорення серйозних відмінностей:

  1. зовнішні відмінності. Самий елементарний параметр. Пальмова - оранжевого кольору, зазвичай тільки рідке. Воно схоже на соняшникову, однак яскравіше. А друге описується - біле, частіше тверде, як вершкове або маргарин. Плавляться і киплять вони також при різних температурах. Для першого температура кипіння - 45 градусів за Цельсієм, а для другого - плавлення приблизно при 25-ти з похибкою в один-два градуси - це залежить від якості кокосів, з яких вона зроблена. Варто помітити, що друге куди важче, ніж перше. У рідкому вигляді воно більш в'язке і насилу змішується з іншими речовинами або інгредієнтами.
  2. засвоювання речовин. При вживанні в їжу пальмове не засвоїли від слова взагалі. Все, що буде вжито, відкладеться в жировий запас, негативно позначиться на рівні холестерину. Кокосове ж засвоїться відмінно, в жири піде лише маленький відсоток. До того ж воно зміцнить імунітет.
  3. параметр поширення. Масло пальми поширене більше, ніж кокоса. Це пов'язано з ціною і складністю виробництва.
  4. Сфера застосування. Перше масло зазвичай підходить тільки для обсмажування. Його активно застосовують у виробництві фабрикатів та напівфабрикатів, їм замінюють більш дорогі масла для обсмажування. Друге ж застосовується для зберігання тих же фабрикатів - наприклад, як заміна вершкового масла. Також кокосовий інгредієнт поширений в сфері косметики в зв'язку зі своїми поживними властивостями.
  5. насиченість жирами. У маслі кокоса майже дев'яносто відсотків жирів - насичені, які позитивно діють на організм. Це, до теорії, може призводити до розвитку захворювань серцево-судинної системи.

У пальмовій ж кількість насичених і ненасичених жирів однаково, що, в принципі, особливого плюса для продукту не складає теж.

висновок

Таким чином, з двох таких різних масел не вдасться однозначно сказати, яке корисне і краще до вживання. Однак і поставити хрест на одному з них не вийде - ряд корисних властивостей є в обох випадках. Важливо добре думати перед застосуванням будь-якого - чи варто цього того, до яких наслідків це може призвести.