Вчимося свердлити бетон правильно і без пилу

Бетон - основний будівельний матеріал, з якого зведено більшість всіх сучасних будівель. При ремонті часто виникає проблема, як свердлити бетон? Адже залізобетонні плити є матеріалом підвищеної міцності, для обробки якого потрібні знання і спеціальні інструменти. Нижче ми докладно розглянемо, як швидко виконати дану процедуру і що для цього необхідно.

Зміст статті

  • вибір інструмента
  • Ріжучі елементи для обробки бетону
  • народні методи

вибір інструмента

Свердлити бетон самостійно можна за допомогою двох інструментів: перфоратора або ударного дриля. Для першого обробка твердих поверхонь (бетон і камінь) є прямим призначенням. Перфоратор дозволяє створювати отвори великого діаметру і розрахований на досить високі навантаження. Ударний дриль, в свою чергу, призначена для свердління отворів товщиною до 12 см. Вона незамінна при обробці піноблоків, оскільки перфоратор здатний повністю розкришити стіну з такого матеріалу.

Ударну дриль можна сміливо використовувати для обробки бетону: вона дозволить виконати кілька отворів, не заподіявши при цьому ніякої шкоди. Однак масштабні роботи вимагають спеціалізованого обладнання. Застосовувати звичайну безударную дриль не рекомендується.

до змісту ↑

Ріжучі елементи для обробки бетону

Для того різання отворів в залізобетонних блоках необхідно використовувати спеціальні свердла, їх називають побідитовими. Наконечник такого інструменту покритий твердосплавним напиленням. Економити на свердлах не варто, дешевий інструмент швидше вийде з ладу в самий невідповідний момент. Правильно свердлити бетон можна тільки спеціальними, призначеними для цього ріжучими елементами. Також застосовуються свердла з алмазним напиленням. Вони встановлюються на спеціальних бурильних установках, які створюють великі отвори діаметром від 200 мм.

Реклама

Для облаштування роз'ємів під вимикач або розетку використовуються коронки, які представляють собою зменшену модель алмазних свердел для бурильних установок. Як правило, їх діаметр від 35 до 120 мм. Коронки дозволяють висвердлюють отвори завглибшки до 150 мм. Встановлюючи таку насадку на перфоратор, потрібно відключати ударний режим. Серед насадок для дрилів є схожі коронки. Їх перевагою є те, що вони можуть застосовуватися для оброблення декількох різних матеріалів. При цьому коронки для дрилів розраховані на пристрої з потужністю не нижче 1000 Вт.

до змісту ↑

народні методи

Часто трапляється так, що зробити новий отвір потрібно вже після закінчення ремонту, в той момент, коли будинок заповнений меблями. Виникає питання, як свердлити бетон без пилу в цьому випадку? Існує два найпоширеніші методи, які дозволяють виконати завдання, зберігши робочу область в чистоті.

паперовий конверт. Цей метод призначений для свердління вертикальних поверхонь. Вам знадобляться аркуш паперу і скотч. Папір потрібно згорнути навпіл і склеїти по краях, таким чином вийде конверт. Не нижче 20 мм від місця свердління приклеюємо цей пакет. Якщо клеїте скотч на шпалери, необхідно прибрати зайвий клей. Для цього спочатку кілька разів приклейте стрічку до своєї долоні. Щоб пил не перелітала через конверт, контролюйте швидкість бура і не витягуйте свердло занадто швидко.

Склянка на дриль використовується для свердління стелі. Для його виготовлення знадобиться пластиковий стакан, ножиці і скотч. Спочатку вирізаємо отвір на дні для свердла. Потім беремо дриль і за допомогою скотча кріпимо паперовий стакан до патрону.