Вчимося кататися на скейтборді

Сучасна молодь все частіше робить вибір на користь екстремальних видів спорту. Це дає їй можливість не тільки виплеснути енергію, а й відчути викид адреналіну в кров. До розряду популярних екстремальних забав сьогодні відноситься катання на скейтборді. Прихильники даного виду спорту гордо іменують себе райдерамі і з задоволенням демонструють оточуючим найнеймовірніші трюки. Тож не дивно, що з року в рік кількість людей, бажаючих стати на дошку, неухильно зростає. На допомогу новачкам ми наведемо розгорнуту відповідь на питання, як навчитися кататися на скейтборді.
Зміст статті

  • Купівля дошки
  • Екіпірування і місце катання
  • навчання азам

Купівля дошки

В першу чергу майбутньому райдеру необхідно придбати скейтборд, що відповідає його потребам і інтересам. При цьому дизайн і зовнішня привабливість відіграють при виборі вироби другорядну роль. Основний упор потрібно зробити на технічні характеристики, від яких багато в чому залежить зручність використання скейтборду і можливість здійснення різних трюків. Будь-яка дошка складається з наступних елементів:

  • деки;
  • коліс;
  • підшипників;
  • підвісок, або траків;
  • гріптейпа;
  • ключів і болтів кріплення.

Більшість опитаних райдерів набувають ці деталі окремо, підбираючи їх з урахуванням використовуваного стилю катання. Потім скейтбордисти самостійно комплектують з них максимально підходяще для себе виріб. Однак новачкам краще купити вже готову дошку, попередньо порадившись із знаючими людьми. Багато цінують свій час райдери набувають спортінвентар в інтернет-магазинах, керуючись позитивними відгуками або рівнем популярності товару в Мережі. Приклад зручного електронного каталогу скейтборду представлений по посиланню http://moskva.aport.ru/skejtbordy_skejty/cat5561.

При виборі дошки необхідно звертати увагу не стільки на її ціну, скільки на якість. Адже саме від цього параметра безпосередньо залежить безпека постає на скейтборд людини. Низькопробні деталі швидко вийдуть з ладу, а виріб від сумнівних виробників може незабаром расслоиться і стати непридатним до використання. Перед покупкою дошки слід ретельно оглянути і перевірити всі елементи. Починати рекомендується з деки, яка є верхньою частиною вироби. Саме на неї встає спортсмен при катанні. Показники ширини деки варіюються в межах від 19 до 21,5 см, довжини - від 78 до 83 см. Важливо враховувати, що вузькі скейти вважаються куди більш маневреними. Тоді як широкі дошки забезпечують краще зчеплення з дорогою, а значить, мають гарну стійкість. Новачкові варто віддати перевагу проміжного варіанту. Ширини дошки, рівної 20,3 см, буде цілком достатньо.

Що ж стосується довжини виробу, вона не надає особливого впливу на маневреність і зручність його експлуатації. Стандартна величина дошки складає близько 78,5 см. Загин деки також не надто важливий для новачків. У процесі катання і освоєння дошки спортсмен зможе сам зрозуміти, наскільки зручний для нього існуючий кут підйому. Уважний огляд скейтборду дозволить переконатися у відсутності поперечних тріщин, які є ознакою бракованого вироби. Тоді як на поздовжні дрібні дефекти можна закрити очі, оскільки вони неминуче виникають поруч з болтами буквально після кількох днів катання. На характеристики дошки впливає і її вік. Адже чим довше виріб зберігалося на складі, тим більше воно піддавалося пересихання. Відповідно, подібна дошка досить швидко розсиплеться. Тому при виборі скейтборду необхідно звертати увагу на дату його виготовлення.

Реклама

До підвісок і підшипників також пред'являються особливі вимоги. Перші не повинні виступати за краї борда. Бажано, щоб підвіски були виконані з порівняно легкого матеріалу, а саме алюмінію. Швидкість дошки і безпеку при русі залежать від якості підшипників. Добротні деталі даного типу виготовляються в Німеччині, Швеції, Америці, Італії та Японії. Тоді як російські і тайванські виробники випускають більше бракованих виробів. Як показує практика, оптимальним варіантом для новачків стають підшипники АВЕС 1-3 класу. При виборі коліс варто враховувати, що чим вони менші, тим легше буде спортсмену утримувати дошку.

до змісту ↑

Екіпірування і місце катання

Недостатньо просто придбати відповідну дошку, необхідно також обзавестися різними аксесуарами для їзди на ній. Багато починаючі райдери наївно вважають, що кататися на скейті можна в будь-який спортивного взуття. Однак це помилкова думка. Взуття для скейтбордингу повинна забезпечувати спортсмену захист і підтримку. Спеціалізовані моделі кросівок, розроблені саме для райдерів, відмінно справляються з цим завданням. Вони мають незвичайну підошвою, що забезпечує надійне захоплення дошки. Подібні вироби стійкі до стирання, завдяки чому характеризуються особливою довговічністю. Тоді як взуття з текстурованою підошвою, характерною для більшості моделей кросівок або тенісок, слід уникати.

Оскільки скейтбординг є досить травмоопасним видом спорту, без захисту новачкові ніяк не обійтися. Шолом поряд з наколінниками і налокітники виступає обов'язковим елементом екіпіровки райдерів. Незайвим також буде придбати захист для зап'ясть, адже падіння зі скейта чреваті ушкодженнями суглобів. Шолом для катання на дошці повинен володіти рівною поверхнею. Важливий і міцний ремінь на підборідді. Спортсмену не варто соромитися виходити на вулицю в повному обмундируванні, адже навіть досвідчені райдери надягають захист при освоєнні або виконанні складних трюків.

Поставивши собі за питанням, як швидко навчитися кататися на скейтборді, новачкові необхідно підшукати підходящу площадку для освоєння нового досвіду. Ідеальним варіантом стане гладка бетонна поверхня без тріщин і дірок. Будь-які дефекти в асфальтовому покритті на початковому етапі можуть послужити причиною падінь. В цілому на перших порах підійде будь-яка рівна площадка, по якій не їздять машини і ходить мінімальна кількість людей. Це може бути віддалений куточок парку або тихий скверик неподалік від будинку. Багато починаючі скейтери воліють тренуватися далеко від сторонніх очей, використовуючи для цієї мети підземні парковки.

до змісту ↑

навчання азам

Так як навчитися кататися на скейтборді з нуля в найкоротші терміни навряд чи вийде, новачкові треба запастися терпінням. Багато починаючі спортсмени здійснюють однакову помилку і намагаються виконувати трюки, не вміючи навіть добре стояти на дошці. Подібна поспішність не тільки чревата серйозними травмами, а й часто виступає причиною розчарування людини в скейтбордингу. Так що не слід занадто квапити події, намагаючись якомога швидше опанувати майстернями прийомами. Куди краще приділити достатню кількість часу базовим тренувань, які будуть найкращою основою для майбутнього спортивного росту.

Перш за все, новачкові необхідно визначити, яка нога у нього є опорною. Саме вона буде використовуватися для відштовхування від землі в процесі їзди. Розташувавши скейт на рівній, непридатною для катання поверхні, будь то ворсистий килим або газон, потрібно встати на нього обома ногами. Далі потрібно відштовхнутися від підлоги або землі знаходиться позаду стопою. Те ж саме слід зробити, помінявши розташування ніг. Орієнтуючись на власні відчуття в плані зручності, спортсмен зможе зрозуміти, яка стопа у нього є опорною. Як правило, з цією ноги людина починає спуск по сходах, її ж він виставляє при падінні. У більшості випадків опорної виявляється права стопа.

Наступним етапом стане повільне пересування вперед. Ставши на скейт, необхідно легенько відштовхнутися від поверхні опорною ногою, після чого повернути її назад на дошку (фото). Котитися потрібно дуже повільно і обережно, намагаючись зберігати рівновагу. Трохи звикнувши до скейтборду, можна приступати до навчання більш енергійної їзди. Вельми поширена помилка новачків полягає в тому, що вони роблять багато коротких відштовхувань замість того, щоб замінити їх одним потужним поштовхом. В результаті дошка приймається "ходити ходуном", а спортсмен втрачає рівновагу. Тоді як довгі відштовхування роблять поїздку більш гладкою і стабільною.

Для уповільнення руху райдеру необхідно відсунути опорну ногу ближче до хвоста скейта і перенести на неї вагу тіла. Дошка почне поступово зупинятися, і незабаром спортсмен зможе спокійно зійти з неї. Для екстреного гальмування слід спертися на п'яту стоїть позаду ноги з такою силою, щоб скейт стикнувся з асфальтом своєї хвостовою частиною. Ніс дошки при цьому повинен піднятися в повітря. Існує й інший спосіб зупинки, адаптований для рівних поверхонь. Щоб припинити рух, скейтбордисти потрібно зняти опорну ногу з деки і пригальмувати стопою об асфальт. Важливо відзначити, що в разі виникнення аварійних ситуацій спортсмену необхідно зістрибувати з дошки.

Також майбутньому райдеру доведеться приділити час тренуванні поворотів. Вони можуть бути як плавними, так і різкими. Цілком очевидно, що новачкам варто починати з перших. Для плавної зміни траєкторії руху спортсмену слід перенести всю вагу тіла на п'яти або шкарпетки в залежності від того, в який бік потрібно зробити поворот (фото). Туди ж необхідно нахилити корпус тіла. Багато що в даному випадку залежить від сили тиску. Чим вона більше, тим гостріше буде кут повороту.

Різка ж зміна напрямку вимагає від райдера наявності навику балансування лише на задніх колесах. В процесі їзди на скейті треба перенести вагу тіла на опорну ногу так, щоб ніс дошки піднявся вгору. Далі слід зробити ривок корпусом в потрібну сторону і знову опуститися на передні колеса. Новачкові цілком можна обійтися без даного вміння. Для початку йому необхідно освоїти і закріпити плавні повороти, переходячи від звичайної їзди по прямій до акуратною зміні напрямку. На першому етапі тренування не обійдуться без падінь, але з часом у спортсмена з'являться відчутні успіхи.

.