Ультоп або Омез - чим відрізняються кошти і що краще

Захворювання органів травлення досить часто зустрічаються у людей. Це вимагає негайного лікування, щоб уникнути розвитку ускладнень. Лікарем призначається обстеження, а після установки діагнозу визначається схема лікування і дієта. Часто призначаються такі препарати, як Ультоп або Омез.

Обидва застосовуються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і нормалізують його роботу. Багато хто задається питанням, який із препаратів краще. Обидва з них мають свої переваги і недоліки. Щоб визначитися з вибором, потрібно розглянути препарати більш детально.

Ультоп

Препарат, що відноситься до фармакологічної групи інгібітори АПФ. Активною речовиною є омепразол. Поєднання антибіотиків і омепразолу дозволяє усунути симптоми захворювання, добитися загоєння слизової оболонки, а також збільшити час ремісії. Досить швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Близько 80% виводиться за допомогою нирок. Час напіввиведення становить 30-60 хвилин. Якщо є проблеми з печінкою, то час може збільшуватися до 3 годин.

Показання до застосування:

 • Загострення виразкової хвороби.
 • Рефлюкс-езофагіт.
 • Ерозії і виразки в ШКТ, пов'язані з прийомом нестероїдних протизапальних препаратів.

Протипоказання:

 1. захворювання печінки.
 2. Дитячий вік.
 3. Індивідуальна непереносимість омепразолу.

Дія препарату при вагітності не вивчена, тому в цей період слід утриматися від його прийому. Якщо потрібна в період лактації, то слід на час прийому припинити грудне вигодовування.

Випускається у формі капсул по 10, 20 і 40 мг, а також порошку для приготування інфузійного розчину. Дозування підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Разова доза становить 20-40 мг. Максимальна добова доза - 80 мг. Вживається в 1 або 2 прийоми. лікування складає до 8 тижнів.

Порошок розчиняють в 100 мл 5% розчині глюкози (придатний 6 годин) або фізіологічному розчині (придатний 12 годин).

Омез

Активним компонентом є омепразол. Відноситься до інгібіторів протонної помпи і є противиразковим препаратом. Під впливом активного речовини блокується остання стадія соляної кислоти при її виробленні. У підсумку, незалежно від подразника, знижується секреція.

Препарат досить швидко всмоктується і надає лікувальну дію протягом години. Спільна дія триває добу. Після припинення прийому активність залоз відновлюється через 3-5 доби. Активна речовина всмоктується з кишечника. Це обумовлено тим, що гранули стійкі до кислоти і розчиняються тільки в кишечнику. У плазмі максимальна концентрація препарату відзначається через 30-60 хвилин. Біодоступність приблизно 40%. Виводиться за допомогою нирок.

Показаннями до застосування є:

 • Виразки дванадцятипалої кишки і шлунку.
 • езофагіт.
 • Виразки, спричинені прийомом НПЗЗ.
 • Виразки, що виникли в результаті стресу.
 • Синдром Золлінгера-Еллісона.
 • панкреатит.
 • гастрит.
 • системний мастоцитоз.

Випускається не тільки в формі капсул, а й у формі порошку для приготування інфузійного розчину. Тому якщо немає можливості приймати капсули всередину, можна здійснити внутрішньовенне введення.

Протипоказаннями є:

 1. Алергічна реакція на препарат.
 2. Дитячий вік.
 3. Вагітність і період лактації.

Також з обережністю слід приймати людям з нирковою і печоночной недостатністю. В такому випадку дозування призначається лікарем індивідуально.

Капсули необхідно ковтати, не розжовуючи, і запивати водою.

При виразці рекомендується приймати 20 мг 1 раз на день, вранці на голодний шлунок. Як правило, лікування триває 2 тижні. Якщо за цей період зараза не зарубцювалася, то курс збільшується ще на 2 тижні.

При синдромі Золлінгера-Еллісона застосовується по 60 мг препарату перед їдою. Далі дозування визначається лікарем.

При гастриті лікування становить 1-2 тижні і приймається по 1 капсулі на добу. Також здійснюється прийом і при панкреатиті.

Для зняття гострих симптомів рекомендується вводити розчин внутрішньовенно. Зазвичай доза становить 40-80 мг. Якщо доза перевищує 60 мг, то її ділять на 2 рази. Після усунення симптомів рекомендується перехід на капсули. Приготований розчин дозволений для введення протягом доби.

Що вибрати?

Багатьох пацієнтів цікавить, який з цих препаратів краще. Однак навіть думки фахівців розходяться, так як будь-яке захворювання шлунково-кишкового тракту у кожної людини має особливості, від яких і треба відштовхуватися при виборі препарату.

Обидва препарати є досить ефективними, мають одну діючу речовину і практично однаково впливають на організм. Різницею є тільки ціна і наявність протипоказань. Одним пацієнтам зручний Омез, так як він має прийнятну ціну, а іншим - Ультоп, через те, що його можна приймати при печоночних захворюваннях. Різниця цінових категорій обумовлена ​​різними країнами виробництва. Багато фармацевти впевнені, що при виготовленні Ультопу використовуються більш нові технології, що дозволяє скоротити ряд побічних ефектів і протипоказань.

Таким чином, перевагами Ультопу є:

 1. Можливість застосовувати пацієнтам з патологіями печінки.
 2. Випускається у формі капсул і порошку для приготування розчину.
 3. Відпускається без рецепта.

Мінусами є:

 • Погано взаємодіє з іншими ліками.
 • Уповільнює виділення шлункового соку, що може привести до кишкових інфекцій.
 • Заборонено при вагітності і лактації.
 • Висока вартість.

Перевагами Омезу є:

 1. Поліпшення стану відразу ж після прийому, лікувальний ефект триває добу.
 2. Проводиться у формі капсул і порошку для інфузій.
 3. Дозволено застосовувати при комплексному лікуванні.
 4. Низька вартість у порівнянні з аналогами.

Недоліками є те, що Омез не можна застосовувати при вагітності та лактації, а також захворюваннях печінки.

Таким чином, обидва препарати є ефективними. Однак, конкретний препарат призначає лікар індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з його особливостей забоелеванія.