У чому різниця між лікарем і лікарем?

Ми народжуємося в медичній установі, спостерігається в поліклініці, проходимо медичні огляди, водимо на консультації своїх дітей. Саме тому часто виникає питання: в чому різниця між термінами лікар і доктор.

лікар

Професія, яка присвоюється студентам пройшли курс навчання, практику з медицини і отримали диплом підтверджує знання, кваліфікацію, право на роботу в медицині або хірургії.

Обов'язки лікаря:

 • Несуть відповідальність за надання медичної допомоги пацієнтам, після ретельної діагностики, заснованої на опитуваннях пацієнтів і лабораторних обстеженнях.
 • Дають призначення і рада пацієнту, як лікуватися, підтримувати здоров'я.
 • Визначають терміновість подальших оглядів і призначень, призначають ліки, методи лікування, оформляють лікарняні листи, послідовно ведуть амбулаторні картки пацієнтів, звітність.
 • Проводять профілактику, планують лікування захворювання на підставі діагнозу і спостережуваних симптомів.
 • Направляють пацієнта до інших фахівців, дає направлення на більш точне ультразвукове обстеження.
 • Звертає на медико-соціальну експертизу, з приводу інвалідності.

доктор

Вища ступінь присвоюється особі на підставі захисту дисертації, наступний щабель за кандидатом наук. Можна захистити дисертацію з будь-якого предмету. Кандидати наук проводять наукові дослідження в різних областях.

Присвоюється докторський ступінь:

 1. юридичних.
 2. економічних.
 3. педагогічних.
 4. технічних.
 5. психологічних.
 6. медичних.
 7. Фізико-математичних наук.

Можна бути доктором в різних областях. Наприклад: людина, що має докторську дисертацію з історії, є доктором історичних наук.

схожість

Лікар має диплом підтверджує, якою діяльністю йому дозволено займатися: лікуванням людей або тварин, травм або хвороб. Називають лікарями ортопедів, стоматологів, клінічних психологів, мануальних терапевтів, фізіотерапевтів. У країнах СНД, лікар або інший фахівець, який закінчив вуз і захистив кандидатську дисертацію, отримує докторську ступінь. В Америці слово, означає проходження сертифікації після закінчення інтернатури.
Доктор - це звання, яке присвоєно особам, які досягли надзвичайно в області медицини, права, мистецтва, стоматології, ветеринарії. У перекладі з латинської мови, слово означає викладати, вчити, пояснювати. Наявність у громадянина наукового ступеня підтверджується відповідним документом - дипломом.

Є думка, що в медичній практиці ці терміни синоніми. Можна сказати: піду до лікаря, піду до лікаря. Сенс не змінюється. У таких поєднаннях ніякої різниці немає, якщо не розглядати докторів наук.

відмінності

Лікар - людина, який закінчив вищий медичний заклад. У медичного лікаря немає докторського ступеня (без дисертації), але є державний диплом, після проходження практики. Захист дипломної роботи, готується за рік до здачі державних іспитів.

У Європі так називають людей з закінченою вищою освітою в області: медицини, стоматології, фармації, ветеринарної медицини. У фільмах або серіалах часто актори називають один одного доктором. Це пов'язано стем, що в інших країнах, слово наповнене іншим змістом. Пацієнти, приходячи на прийом в поліклініку, часто називають лікаря доктором, проявляючи поваги. Хоча це не правильно. Називаючи, так працівника охорони здоров'я, ми кілька перебільшуємо його значення.

У медичних вузах, вчаться студенти. Після закінчення інституту, студенти, які бажають далі вчитися, вступають до аспірантури. Аспірант - це молодий дослідник (незалежно від дисципліни), який пише наукову дисертацію для отримання звання за фахом, під керівництвом наукового керівника. Часто дослідження триває багато років. Захистивши докторську дисертацію, дослідник отримує звання. На отримання докторського ступеня йде багато років. У медицині лікарів набагато більше, ніж професорів. Тільки меншість з них носить престижне звання професора.

Доктор - це загальний термін для всіх кандидатів наук, які захистили дисертацію за спеціальністю і отримали почесне звання. Це найвище звання, яке присуджують на підставі публічного захисту докторської дисертації.

Вчений ступінь присуджується громадянам, які захистили кваліфікаційну роботу - дисертацію. Може бути присвоєно фахівцям в різних областях науки займаються дослідженням, наприклад ядерної фізики. Звання дають за якістю знань і відкриттів, зроблених в області: математики, хімії, астрономії, історії та інших областях.

Кандидату наук видається диплом. Це перший ступінь в отриманні доктора наук. Для того щоб стати кандидатом наук потрібно:

 • Мати диплом спеціаліста вузу.
 • Скласти кандидатський мінімум.
 • Мати дослідні роботи, що курирують атестаційною комісією.
 • Довести цінність своїх ідей.
 • Успішно захистити дисертацію.

Існують два варіанти отримання наукового ступеня:

 1. Аспірантура (3 роки очна і 5 років заочна форма навчання).
 2. соіскательство - вільна форма під керівництвом наукового керівника.

Підводимо підсумки. Існує два поняття, це звання і професія, яку можна практикувати, якщо людина має на це право. Лікар - це практик, позначає назву професії, а доктор - це звання за досягнення в теорії науки.