Ультрабук і ноутбук - чим вони відрізняються

Для недосвідченого користувача дуже складно побачити відразу відмінності ноутбука і ультрабук. Зовні можна тільки зауважити, що останній набагато тонше. Але відмінності між цими двома пристроями більш істотні, незважаючи на те, що відразу і не помітні.

Що таке ноутбук

У перекладі з англійської ноутбук позначає "записна книжка". Таку назву модель персональних комп'ютерів отримала за свою мініатюрність. Правда, перший комерційний ноутбук важив 11 кілограм і не мав можливості автономної роботи. Поступово розміри техніки стали зменшуватися і з'являлося в його комплектації акумуляторна батарея. Сучасні ноутбуки важать не більше 4 кг. Перші моделі ноутбуків істотно були слабші за продуктивністю комп'ютерів, але вже сьогодні у продажу є пристрої, які не поступляться за своїми характеристиками багатьом моделям стаціонарної обчислювальної техніки.

ноутбук

Що таке ультрабук

Ультрабук - це такий же портативний енергетично незалежний комп'ютер, як ноутбук, але з певними відмінностями.

Вперше такий варіант обчислювальної техніки на ринок представила компанія Apple, з часом і інші виробники обчислювальної техніки зайнялися виробництвом невеликих портативних комп'ютерів.

ультрабук

У чому основна різниця?

Ультрабук і ноутбук мають не тільки зовнішні відмінності. Серед істотних властивостей і характеристик, за якими розрізняються пристрою, слід виділити:

  • габаритні розміри.
  • апаратні комплектуючі.
  • акумулятор.
  • вартість.

Кожен їх зазначених параметрів слід розглянути більш детально.

габаритні розміри

При погляді на два пристрої кидається в очі їх істотна відмінність в розмірах, а відповідно і вазі. Якщо ноутбук і ультрабук буде мати однакові діагоналі, то товщина останнього завжди буде набагато менше. Звідси напрошується висновок, що і всі відрізнятися буде аналогічним чином. Найчастіше товщина ультрабука не перевищує 1,5 см, і вага при цьому складає не більше 1,5 кг. Незважаючи на такі невеликі розміри, продуктивність однакових по діагоналі пристроїв відрізняється несуттєво.

ультрабук samsung

При цьому ноутбук не буває тонше 2,5 см і важитиме, як мінімум 2,5 кг. А деякі можуть взагалі досягати до 5 кг. У більшості випадків діагональ ультрабуків не перевищує 14 дюймів, але деякі виробники поставляють на ринок моделі з діагоналлю 17 дюймів.

ноутбук Lenovo

За своєю суттю ультрабук - це той же ноутбук, тільки вичавлений по максимуму, щоб пристрій вийшов більш тонке і витончене.

апаратна начинка

При виробництві невеликих ультра буків не виходить поки зробити їх настільки функціональними і продуктивними, як традиційні ноутбуки через обмеження в розмірах. Тому використовуються компоненти мінімальних розмірів, а найчастіше невеликі чіпи, які при роботі виділяють невелику кількість тепла.

процесор

Щоб істотно зменшити розміри пристрою виробнику потрібно грунтовно урізати систему охолодження. Відповідно, це позначилося на продуктивності, потужності і тактовій частоті центрального процесора. Потужні і продуктивні елементи поставити в ультрабук поки не виходить. Тому людина, яка звикла застосовувати потужність процесора повністю, наприклад, кодувати відео, грати в ультрасучасні іграшки, після невеликого часу експлікації відчує відмінність його від ноутбука.

відеокарта

Ультрабук - пристрій для людей, яким потрібно більше працювати. Тому справжні геймери просто занудьгують з можливостями графічного процесора. Повноцінна карта не поміщається в пристрої таких розмірів, тому виробник використовує інтегровані чіпсети, що призначені максимум для якісного перегляду відео.

Жорсткий диск

За характеристиками жорсткого диска спостерігаються суттєві відмінності. Так як у ультрабук вже немає звичних всім традиційних дисків. У нових мініатюрних пристроях використовуються твердотільні SSD накопичувачі. За принципом роботи вони дуже нагадують звичну флешку, але під час роботи забезпечують максимальну швидкість. Додатки навіть самого великого обсягу завантажуються просто блискавично.

Вартість таких пристроїв на порядок вище, ніж вінчестерів, чого не можна сказати з надійності зі зберігання даних. Деякі виробником в свої ультрабук встановлюють SSD накопичувачі для зберігання даних операційної системи і деяких програм, а для користувача інформації використовується стандартний HHD. Такі жорсткі диски отримали назву гібридних.

дисковод

НЕ вийде працювати використовувати в роботі з ультра буками і такі зовнішні носії інформації як CD або DVD диски. Так як ультрабук просто не має дисководів. Але завжди можна використовувати з новим міні аурного пристроєм флеш-накопичувачі будь-яких типів і форматів. А то дуже зручно.

Якщо все без дисків не обійтися, то завжди можна купити зовнішній дисковод.

корпус

Окрему увагу варто приділити корпусу пристроїв. Практично завжди при виготовленні ноутбуків використовується пластик, а ось ультрабук все частіше зустрінеш з алюмінію або іншого функціонального матеріалу.

Акумуляторна батарея

Ще однією відмінністю ультрабук від ноутбука є акумуляторна батарея. Виробник заявляє, що ультрабук більш енергетично незалежний пристрій, який здатний працювати без підзарядки більше тривалий час. У цьому їх природно перевага. Правда, ноутбук виграє тим, що при виході з ладу батареї її легко замінити на нову, що зробити в ультрабук самостійно не вийти.

Ціна

Ще одним суттєвим розходженням двох пристроїв є їх вартість. Дві ідентичних за характеристиками моделі будуть відрізнятися в ціні приблизно в два рази. Тому перш, ніж купувати ультрабук, варто переконатися, що він точно потрібен.

На закінчення хочеться відзначити, що перед покупкою сучасного гаджета додому, варто зважити всі за і проти. Купуючи сучасний ультрабук, отримуєш пристрій невеликої ваги і розміру зі стильним дизайном і швидким накопичувачем. Але при цьому втрачаєш на можливості процесора, відеокарти, а також расстанешься при покупці з набагато більшою сумою.