ТОЗ-34 або ІЖ-27 - порівняння рушниць і що краще

На даний час рушниці зарубіжних виробників на ринку коштують дуже дорого. Тому багато мисливців мучаться, яке рушницю їм вибрати? Найпоширенішими вітчизняними представниками вважаються ТОЗ-34 і ІЖ-27. Вони стали вже класикою. Вивчимо ці дві рушниці і з'ясуємо, яке з них і для кого краще підійде.

ТОЗ-34

Виробництво його почалося ще в Радянському союзі. Серійний випуск даного мисливської рушниці був початий в 1969 році. виробником є Тульський збройовий завод. Конструкція його була не дуже зручна і надійна, але деякі технічні рішення на той момент вважалися геніальними і передовими. Було кілька моделей цієї зброї, але всі вони мали конструктивні недоліки.

Якби цією зброєю займалися люди, технічно підковані в цьому питанні, виробництво його, було б на сучасному обладнанні, воно по праву стало б світовим бестселером. Відмінна риса цієї моделі, вертикально спарені стовбури. Воно має елегантні тонкі форми, що трохи наводить на роздуми про його надійності.

У зброї було застосовано незвичайна будова шарніра відмикання стовбура. Це дозволило знизити габарити рушниці. Замикання стовбура було реалізовано за стандартною схемою. Це було правильним рішенням, тому що обслуговувати зброю було легко.

Приклад робився по пістолетної типу. Вони були різні, що дозволяло вибрати приклад з виїмкою під щоку, або класичний прямий. При виробництві рушниці використовували 3 види деревини твердих порід.

У зброї передбачена можливість стріляти 3 видами гільз: пластмасовими, паперовими, металевими. На практиці виявляється, що ресурс даного рушниці становить близько 20 тисяч пострілів.

ТОЗ-34 добре зарекомендував себе серед мисливців. Воно знайшло застосування в промислової й аматорського полювання, а завдяки невисокому ціннику, хорошою надійності, здобуло популярність.

Опис ІЖ-27

Рушниця пішло в масове виробництво в 1973 році на Іжевському механічному заводі. Вважається одним з популярних рушниць на ринку. Модель стала вельми безпечною, так як конструкція була оснащена автоматичним запобіжником, що не давало йому вистрілити при падінні. ІЖ-27 показує хороші показники по купчастості і точності стрільби.

Пристрій рушниці в принципі повторює стандартну конструкцію тих часів. З відмінностей від конкурентів, в ньому був реалізований прогумований приклад, іншою формою цівки і покриття каналу ствола хромом.

У рушниці було багато модифікацій, і в одній з них замінили пристойний екстрактор на ежектор. Це прискорило і полегшило процес перезарядки, так як при відламуванням стовбура вискакувала тільки стріляну гільзу.

У перші роки випуску у рушниці було 2 спускових механізму. Це дозволяло мисливцеві самому вибирати черговість пострілів. Пізніше почали встановлювати один курок, з варіантами настройки стрільби.

Приклад виготовляється з горіха і має пістолетного типу шийку. Це полегшує надійний хват рушниці.

Стріляє зброю посиленими патронами типу "Магнум" калібром від 12 до 20.

В даний час в комплекті з ним йдуть змінні механізми, які дають змогу змінювати процесу стрільби незалежно від навколишнього оточення. Завдяки цьому, збільшується термін служби рушниці.

При виборі рушниці необхідно звернути на якість хромового покриття. Якщо воно нерівномірно, то даний екземпляр після тривалого періоду. Також не повинно бути будь-яких деренчання і хитань. Збірка і розбирання повинна відбуватися просто, без додатка серйозних зусиль.

Через хромування стовбурних каналів, потрібно ретельно доглядати за зброєю. Наліт після стрілянини слід зчищати мідним йоржиком, який входить в комплектацію. Для більш тривалого терміну служби, не слід робити постріл без патронів.

ІЖ-27 здобула загальну славу. Вона ідеально підходить для полювання на птахів і звірів, завдяки високим показникам купчастості і точності. Володіє простою конструкцією і великою надійністю. Єдиний мінус - це погана якість збірки. При інтенсивному використанні, виникають проблеми, які в принципі можна і вирішити самому.

Що вибрати

Протягом багатьох років власники цих рушниць відзначають високу надійність, кучність стрільби і якість. Також вони можуть швидко іржавіти після пари полювань. Це зустрічається в основному у тільки куплених рушниць. Щоб викорінити це, необхідно звернутися до фахівця для повторного воронения механічних частин. Також вони обидва добре скомпоновані і збалансовані, що навіть для непрофесійних мисливців буде величезним плюсом.

Рушниця ІЖ-27 підійде мисливцям любителям. Його проста конструкція дозволить мисливцеві швидко навчитися поводитися з нею і якісно доглядати за зброєю. Необхідно тільки враховувати при виборі довжину стовбурів. При полюванні на відкритих ділянках місцевості, наприклад, на птицю, краще брати рушницю з довгими стволами. При полюванні на бобрів і зарослої місцевості, ідеальним варіантом виступить короткоствольну зброю. Найважливіша відмінна риса - це відчутна різниця ваги. ІЖ-27 важче конкурента, маса його 3,4 кг, що досить важко. Для стрільби на вскидку, по раптово з'явилася мети воно не зовсім підійде.

ТОЗ-34 буде оптимальним вибором вже для бувалих мисливців. Завдяки більш надійної конструкції стовбурів, вони будуть менше потребуватиме ремонту. Єдиним мінусом в них буде механізм шарніра відмикання стовбура. Але це більше залежить від вибору рушниці і його моделі. Мисливець - професіонал без проблем в поле зможе усунути обрив пружини, головне мати запасну з собою. У різних моделях різні нарізки стовбурів.

Тут варто враховувати на яку здобич буде проводитися полювання. Так як різні патрони наносять різний шкоди по тварині або птиці. Ідеально підійде для полювання на велику дичину або птицю, до якої проблематично підібратися непоміченим. Це досягається завдяки високій купчастості. Віддача у рушниці менше ніж у конкурента.