Toyota Fortuner або Prado порівняння автомобілів і що краще?

За зовнішньою подібністю Fortuner вже за традицією порівнюють з Prado. Якщо розглядати тільки за зовнішніми критеріями, схожість досить близьке, але це стосується майже всіх автомобілів з нової лінійки позашляховиків марки. Досить звернути увагу на Hilux або RAV4. Детальніше, в чому полягають відмінності і подібності Fortuner і Prado.

Toyota Fortuner

Зовнішність машини досить "агресивна", але приваблива і гармонійна для позашляховика. Дизайн передньої частини відразу ж привертає увагу: вузькі фари зі смугами ходових вогнів, хромована решітка радіатора, брутальний широкий бампер складної форми, мало виражені арки, пороги з підніжками, диски на 17 або 18 д.

Метал кузова стійкий до іржавіння. Ліхтарі пластикові, але, як показує практика, довго не мутніють. З мінусів - невисока захист пофарбованого корпусу від подряпин, нанесених летять з-під коліс камінчиками і піском. Цей недолік легко виправити, досить наклеїти захисну плівку на схильні до подряпин деталі.

Салон Fortuner по-японськи витриманий: складна незграбна форма центральної консолі, практична, акуратна панель приладів, ергономічний кермо, квадратні задні сидіння. Матеріали обробки салону: шкіра, метал, пластик і невеликі дерев'яні вставки.

У салоні можуть розміститися до семи чоловік. Але власники Fortuner відзначають, що комфортно розміститися на "задах" можуть тільки діти, простором ці місця не відрізняються.

Toyota Land Cruiser Prado

Не в образу іншим маркам, але Prado - найпоширеніший на російських дорогах позашляховик. Розроблявся він на універсальної для виробника платформі. Машина вийшла стильною і розкішної, ставка на європейське ательє, яке займалося дизайном кузова, виправдала себе: масивні пороги, вертикальні "стопари", широкі фари і бампер, - вийшов справжній "чоловічий" автомобіль.

Prado - позашляховик на рамі, що забезпечує міцність конструкції і високу впевненість на бездоріжжі. З мінусів можна назвати низьку захист рами від іржі на стиках зварювання. Тому власники рекомендують відразу ж обробити проблемні місця спеціальними складами.

Відносно салону нарікань практично немає. Якісна шкіра, метал і пластик служать довгими роками. З мінусів відзначимо згодом мутнеющего лобове скло і збої в роботі системи контролю клімату.

Загальні риси Fortuner і Prado

Незважаючи на те, що обидві машини побудовані на різних базах, у них багато спільного. Це стосується як зовнішності, так і внутрішніх технічних характеристик. Сам за себе говорить той факт, що Fortuner максимально взаимозаменяем запчастинами від Prado, які широко поширені.

І перший, і другий автомобіль мають рамну компоновку з незалежною підвіскою і повним приводом. На гравийке вони відмінно "згладжують" нерівності. Але через високий центру ваги на швидкості машини мають особливість завалюватися. Ця "хвороба" у них загальна.

Відмінності і характеристики Fortuner і Prado

  1. Фортунер має дизельний мотор на 2,8 літра (177 конячки). Прадо в базі має бензиновий двигун на 2,7 л. і 173 коня.
  2. Крутний момент Фортунер - 450 Нм, Прадо - 241 Нм.
  3. Фортунер відмінно набирає швидкість, до сотні час розгону становить 10,8 с., Максимальна швидкість доходить до 180 км / год. У Прадо характеристики ТТХ не погані, але не настільки видатні, як у конкурента. З огляду на масу цього позашляховика, розгін і ресурс трохи нижче, ніж у Фортунер.
  4. За кількістю витрати палива Фортунет так само перевершує свого суперника, 11 літрів на сотню кілометрів по асфальту, поза містом показник знижується до 7,3 літрів. Прадо ж відрізняє недопрацьована система картера вентиляції, швидке забруднення обладнання, що в підсумку призводить до збільшення витрати палива.
  5. Кульові опори на Фортунер приходять в непридатність до 280 тис. Км пробігу, до цього ж часу може знадобитися і заміна сальника задньої півосі. Прадо в цьому сенсі більш вразливий, кульові опори і гумки важелів зажадають ремонту вже до 250 тисяч км. Найчастіше у Прадо страждає передня підвіска.
  6. Гальма на Фортунер дискові на обох осях. Середній термін заміни колодок становить 90 тис. Км. Кермові наконечники відрізняються довговічністю, їх не потрібно міняти довгі роки. У Прадо гальмівні колодки теж не погані, але через високий ваги машини їх доводиться міняти частіше. А ось наконечники у Прадо - найслабше місце. Їх доводиться міняти часто, так як ресурс їх роботи невеликий.
  7. За цінової категорії машини мало відрізняються, якщо орієнтуватися на нові версії. Однак, в Росії Прадо вже "живуть" досить давно, і можна знайти автомобілі перших років випуску за ціною 750-800 тис. Рублів. Більш свіжі моделі (від 2009 року) коштують приблизно 1,7-1,9 млн. Рублів. Фортунер ж дістався до нашого ринку порівняно недавно, тому ціна на автомобіль складає в середньому 2,6 млн. Рублів.

Fortuner або Prado: що вибрати?

За своїм статусом Фортунер займає нішу трохи нижче, ніж Прадо. Але незважаючи на це, виглядає дещо сучасніше. Якщо брати до уваги порівняння з технічної частини, то і для міста, і для бездоріжжя цей автомобіль помітно виграє по своїй довговічності.

За ціновим критерієм обидва автомобілі знаходяться приблизно на одному рівні. Вибираючи Фортунер, важливо пам'ятати і про ціну змісту цього автомобіля. Значною статтею витрат на ремонт може зажадати турбіна на дизельному двигуні і важелі підвіски.

Вибираючи ж Прадо, потрібно враховувати набагато більший список можливих поломок, однак за вартістю ремонту і заміни деталей Прадо помітно виграє. Ринок запчастин для цього автомобіля настільки широкий, що конкуренція продавців помітно впливає на вартість деталей, які продаються на "кожному розі".